Bezpieczne zabawki z Unii

Unia Europejska dba o bezpieczeństwo naszych milusińskich. W UE jest około 80 milionów dzieci poniżej 14. roku życia oraz około 2000 firm zatrudniających bezpośrednio w sektorze zabawek i gier ponad 100 000 pracowników. Większość z nich to małe i średnie przedsiębiorstwa.

zabawki glowne 2.jpg

Bezpieczne zabawki z Unii

Zabawki i gry stanowią niezbędne narzędzia w rozwoju dziecka. Chociaż to producenci odpowiadają za bezpieczeństwo swoich produktów, zarówno importerzy, jak i jednostki notyfikowane oraz władze państwowe odgrywają rolę w zapewnieniu, aby zabawki sprzedawane w europejskich sklepach spełniały wymogi bezpieczeństwa.

Dbanie, aby wymogi i standardy bezpieczeństwa nadążały za najnowszymi trendami w sektorze zabawkarskim jest Bezpieczne zabawki z Uniiniezbędne, szczególnie w świetle nieustannie powstających nowych materiałów i procesów produkcyjnych.

Rynek wewnętrzny zabawek przyczynił się pozytywnie do rozwoju tego sektora i ochrony konsumentów dzięki zharmonizowaniu cech bezpieczeństwa zabawek w całej UE. Nowa dyrektywa dotycząca bezpieczeństwa zabawek wzmacnia przepisy w sprawie egzekwowania reguł i nowych wymogów bezpieczeństwa, dzięki czemu dzieci mogą dalej cieszyć się najwyższym poziomem ochrony.

Nowa dyrektywa usprawnia istniejące przepisy w zakresie wprowadzania do obrotu zabawek wyprodukowanych w lub importowanych do UE, dążąc do ograniczenia wypadków związanych z zabawkami i osiągnięcia długofalowych korzyści zdrowotnych.

Obecnie największymi partnerami handlowymi UE są Stany Zjednoczone w zakresie eksportu i Daleki Wschód w zakresie importu. Jedną z głównych szans dla europejskiego przemysłu zabawkarskiego jest potencjał eksportowy wysokiej jakości europejskich produktów, który Komisja wspiera dzięki poprawie warunków dostępu do rynków w krajach trzecich.


Dodał(a): NW , Niedziela 18.11.2012 (aktualizacja: 2012-12-17)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
Kasandra31
Moim zdaniem przede wszystkim, szukając zabawek dla naszych pociech, powinniśmy wybierać bezpieczne produkty, takie jak te z oferty http://fifishop.pl/ . Są to przede wszystkim zabawki najwyższej jakości, które dodatkowo pochodzą od polskich producentów, wobec czego możemy być pewni, że naszemu dziecku podczas zabawy nie stanie się nic złego:)
Dodano: 2017-01-23 20:24:45 Zgłoś nadużycie
Pink
Kupuje ekologiczne tego typu http://sprzedajemy.pl/jezdzacy-sorter-drewniany,3975522 drewniane, w miarę naturalne, nie lakierowane.
Dodano: 2013-05-17 15:20:36 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×