Wakacyjna podróż z dzieckiem

Lato to czas wakacyjnych wyjazdów. Najbardziej męczący jest dojazd i powrót z urlopu, zwłaszcza jeżeli wyjeżdżasz razem ze swoim dzieckiem.

podróż z dzieckiem


1. Do wakacyjnego wyjazdu z dzieckiem zacznij przygotowywać się już kilka tygodni wcześniej. Koniecznie zadbaj o to, aby w Twojej apteczce znalazły się produkty, których może  potrzebować Twoja pociecha. Zapakuj leki przeciwgorączkowe (dla małych dzieci w postaci syropu), leki na biegunkę, oraz jeżeli Twoje dziecko cierpi na chorobę lokomocyjną, również lek, który pomoże mu przetrwać długą podróż. Do walizki wrzuć również środki opatrunkowe oraz maść lub aerolzol przeciw ukąszeniom owadów.

2. Jeżeli zaplanowałaś wyjazd do krajów egzotycznych, koniecznie już na kilka dni przed wyjazdem zacznij podawać swojemu dziecku priobiotyk. Kurację kontynuuj również przez ok. 4 dni po przybyciu na miejsce wakacyjnego odpoczynku.

3. Wybierasz się na wakacyjny urlop samolotem? Zadbaj o to, aby Twoje dziecko nie odczuło lotu. Głównym problemem mogą być zatkane uszy. Aby temu zaradzić, podczas startu i lądowania samolotu podaj dziecku coś do picia lub jedzenia. Na pokład powinnaś również zabrać pieluchy, chusteczki nawilżone, wodę lub sok do picia, koc i ubranie na zmianę. Długie godziny lotu umilą również ulubione zabawki dziecka.

4. Słońce nie tylko daje nam piękną opaleniznę, ale może być również szkodliwe dla naszego zdrowia. Najbardziej dotkliwie odczuwają to dzieci. Dlatego też nie zapomnij do torby podróżnej spakować kremów i balsamów z filtrem. Dla najmłodszych zalecane są filtry SPF 50+.

5. Większość dzieci nie lubi długich podróży, zwłaszcza samochodem. Aby umilić maluchowi drogę, zabierz jego ulubiona płytę z piosenkami lub audiobook z bajkami.

6. Podczas wyjazdu (chociaż może być to trudne) zamiast korzystać z gotowych potraw w restauracjach hotelowych, staraj się samodzielnie przygotowywać posiłki dla swojego dziecka. Dzięki temu będziesz miała pewność, co jest w potrawie, a Twoje dziecko może uniknąć dzięki temu problemów żołądkowych.

7. Latem Twoje dziecko potrzebuje znacznie więcej płynów, niż zimą. Zadbaj o to, abyś zawsze miała przy sobie butelkę z niegazowaną wodą lub sokiem owocowym. Maluch potrzebuje ok. 1,5 litra wody dziennie.


Tekst: Emilia Czaczkowska

Źródło: MilionKobiet.pl


Przeczytaj również:

Co zrobić ze śpiochem?

Mokry kłopot

Jak usunąć zajadyDodał(a): Emilia Czaczkowska , Czwartek 03.05.2012 (aktualizacja: 2012-05-03)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
LusiaP
Ja jeszcze się nie ruszam bez żelu antybakteryjnego, takiego który można używać bez użycia wody, przydaje się na wyjazdach bo nie zawsze jest gdzie umyć ręce przed jedzeniem ale i po zabawie na palcu zabaw, zakupach czy po skorzystaniu z publicznej toalety.
Dodano: 2012-06-30 11:48:40 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×