Charyzma - co sprawia, że niektórzy mają to "coś"?

Zobaczcie, od czego, zdaniem naukowców, zależy charyzma.

charyzma.jpg

Zastanawiałyście się kiedyś od czego zależy to, czy ktoś ma to "coś" lub tego nie ma? Na pewno wiecie, o czym mowa. Niektóre osoby są przebojowe, chętnie się ich słucha i miło się przebywa w ich towarzystwie, chociaż tak naprawdę niewiadomo dlaczego. Naukowcy sprawdzili od czego tak naprawdę zależy charyzma i jakie cechy są z nią blisko związane. 

 Zobacz także: Jakie zwierzę pasuje do Twojego znaku zodiaku?

Badania nad charyzmą przeprowadzili naukowcy z Uniwersytetu Queensland w Australii na grupie 417 osób. Uczestnicy badania musieli wypełnić kwestionariusz i kilka testów. W ten sposó naukowcy mogli otrzymać pełne informacje o uczestnikach badania - jaki mają poziom inteligencji, typ osobowości oraz jak szybko reagują i przetwarzają informacje. Do badania zostali zakwalifikowani także znajomi uczestników, którzy mieli z kolei ocenić, w jakim stopniu uważają swoich przyjaciół za charyzmatycznych. 

Zobacz także: Dlaczego mężczyźni lubią kobiety w spódnicach?

Wyniki badania wykazały, że osoby charyzmatyczne to takie, które sprawniej przetwarzają informacje wizualne i szybciej odpowiadają na pytania. Okazało się, że mniej ważny jest poziom inteligencji i cechy osobowości. Jednym słowem - mniej ważne jest co mówisz, a bardziej liczy się płynność mówienia, szybkość reakcji i umiejętność szybkiego wybrnięcia z niewygodnych sytuacji. 

Zobacz także: 5 najlepszych miast na weekendowy wypad

Źródło: MilionKobiet.pl, naukawpolsce.pap.pl
Foto: Thinkstock


Dodał(a): Karolina Zdunowska , Środa 09.12.2015 (aktualizacja: 2015-12-09)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×