Dzisiaj jest najbardziej depresyjny dzień w roku

Wierzycie, że to właśnie dzisiaj możecie mieć najgorsze samopoczucie?

blue-monday

Dzisiaj przypada Blue Monday. Termin ten wprowadził Cliff Arnall - naukowiec z Cardiff University. Twierdzi on bowiem, że jest to najgorszy, najbardziej depresyjny dzień w roku. Wyznaczył go za pomocą wzoru matematycznego, w którym brane są pod uwagę czynniki:

- psychologiczne - pojawiają się pierwsze wyrzuty sumienia i złość na samych siebie związana z niedotrzymaniem postanowień, które jeszcze niedawno planowaliśmy;

- meteorologiczne - za oknem jest szaro, mgliście, a dzień jest krótki;

- ekonomiczne - jeżeli na święta wydaliśmy zbyt dużo pieniędzy, wzięliśmy pożyczki, to zaczynają się pojawiać pierwsze raty, które mogą skutecznie pogarszać nastrój.

Termin ten jednak mimo wszystko wywołuje wiele kontrowersji i nawet sam Uniwersytet próbuje się od niego odizolować, a inny naukowiec z tego samego ośrodka wręcz otwarcie twierdzi, że sposób wyliczenia tego dnia jest zupełnie bezsensowny.

Jeżeli jednak obawiacie się dzisiejszego poniedziałku, radzimy jak go przetrwać.


1. Zacznij dzień od aromatycznej kawy albo herbaty i pożywnego śniadania. Nawet jeżeli musisz je zrobić sobie sama, to ładnie je udekoruj abyś uśmiechała się na sam jego widok.

2. Włącz ulubioną muzykę i unikaj oglądania wiadomości. Wojny, zamieszki - to sobie zostaw na inną porę dnia, a nie poranek.

3. Załóż ulubiony strój, poczuj się pięknie i kobieco.

4. W pracy dawaj z siebie wszystko, a wtedy nawet jeżeli ktoś będzie miał gorszy dzień i spróbuje się na Tobie wyładować, Ty będziesz wiedziała, że nie masz sobie nic do zarzucenia i spokojnie poczekasz aż przełożonemu poprawi się nastrój.

5. Po pracy pójdź na zakupy, spotkaj się z koleżanką, albo postaw na domowe spa i film.

6. Pójdź wcześnie spać, aby jutro wstać wypoczęta i znowu mieć chęć do działania.

Miłego dnia!Zobaczcie także:Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Shutterstock
Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Poniedziałek 19.01.2015 (aktualizacja: 2017-01-16)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×
  • Jak kochać mężczyznę z depresją?

    Mężczyzna z depresją

    Kochać kogoś, kto zmaga się z depresją to niełatwa sztuka. Należy pamiętać, że choroba ta rządzi się własnymi prawami, ale również, że każdy człowiek wybiera swoją własną… czytaj więcej

  • Atakuj zmęczenie jedzeniem!

    Zmęczenie a jedzenie

    Problem ciągłego zmęczenia młodych ludzi poruszałyśmy już wiele razy. Dzisiaj chcemy zaproponować Ci produkty, które poprawią kondycję Twojego organizmu narażonego na ciągły stres,… czytaj więcej