4 produkty, które poprawią Ci nastrój!

Każdej z nas zdarza się gorszy dzień. Z poprawiaczem nastroju automatycznie kojarzy się nam czekolada, ale okazuje się, że nie tylko ona może poprawić humor! Sprawdź, które produkty mają pozytywny wpływ na nasze samopoczucie!

produkty- dobry nastroj.jpg

Łosoś

Ta zdrowa ryba zawiera kwasy omega-3, które działają przeciwdepresyjnie! Ponadto, jej jedzenie przyczynia się do zwiększonej produkcji tzw. hormonu szczęścia, czyli serotoniny. Dodatkowym plusem jedzenia łososia jest fakt, że wpływa ona łagodząco na bóle menstruacyjne!

Banany

Dzięki wysokiej zawartości cynku, banan jest owocem, który idealnie doładowuje! Co więcej, nie tylko poprawia nastrój i ogólne samopoczucie, ale także zapewnia spokojniejszy sen.
Nastrój staje się lepszy dzięki stymulacji mózgu, która odbywa się przez zwiększone wydzielanie neuroprzekaźników!

Zobacz także: 10 owoców najlepszych dla skóry (Zagwarantują Ci cerę jak z reklamy!)

Seler

To warzywo obniża poziom hormonu stresu we krwi, a zawarte w nim aromatyczne substancje skutecznie uspokajają. Co ciekawe, seler uważany jest za naturalny afrodyzjak!

Szpinak

To warzywo zawiera kwas foliowy, który skutecznie poprawia nastrój i dodatkowo chroni przed depresją! Poza tym szpinak zawiera jeszcze tryptofan- aminokwas obojętny elektrycznie, który posiada właściwości odprężające i relaksujące!

Fot: Thinkstock

Zobacz też:

ID galerii:635

Dodał(a): Katarzyna Nowatkiewicz , Wtorek 09.08.2016 (aktualizacja: 2016-08-09)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×