On chce wrócić

Trzy lata temu rozstałam się z mężem z powodu nadużywania przez niego alkoholu. Nadal go kocham, on mnie również, no i mamy dziecko. Od kilku miesięcy mąż chce do nas wrócić. Obiecuje, że skończy z piciem. Czy powinnam mu na to pozwolić, dać mu szansę?

On chce wrócić
Miłość, chęć ratowania związku dla dobra dziecka – to wszystko jest ważne, ale... rozstaliście się z powodu jego alkoholizmu. To choroba, z którą trudno jest uporać się samemu, nawet przy wsparciu kochających osób. Twierdzisz, że mąż obiecuje, że skończy z piciem. Pewnie nieraz słyszałaś tę obietnicę? I co? Prawdopodobnie na tym się kończyło.

Dopóki mąż nie poczuje chęci terapii dla samego siebie, nie zgłosi się na leczenie. Macie więc niewielkie szanse na udany związek. Powiedz mężowi, że gotowa jesteś go przyjąć, ale kiedy przynajmniej przez pół roku będzie w terapii. Nie daj się nabrać na jego zapewnienia, że przy tobie będzie mu łatwiej.

Tekst: Ewa Klepacka-Gryz

Przeczytaj również:

Jak najbliższym powiedzieć: NIE!
Z pamiętnika alkoholiczki

Dodał(a): Michalina Gruszka , Piątek 09.03.2012 (aktualizacja: 2012-03-08)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×
  • Koniec czasu do namysłu

    psychologia

    "Nie mamy swojego mieszkania, a mieszkanie u rodziców moich czy męża powoduje, że ciągle się kłócimy. Kiedy mówię mu, że powinniśmy zamieszkać na swoim, zgadza się ze mną. Ale gdy… czytaj więcej

  • Nie chcę się żenić

    Nie chcę się żenić i każdej nowo poznanej kobiecie mówię o tym już na początku znajomości. Uważam, że tak jest uczciwie, ale moje związki szybko się rozpadają. Dlaczego? Przecież… czytaj więcej