Jak wygląda wyklucie się kurczaka?

Zawsze byłaś ciekawa, jak przebiega ten proces?

jajko.jpg

Pamiętasz, jak kiedyś dostawało się zadanie na przyrodzie bądź biologii na przeprowadzenie najciekawszego eksperymentu? Osobiście pamiętam, jak pani w 5 klasie podstawówki kazała nam przeprowadzić we własnym domu eksperyment pokazujący osadzanie się soli pod wpływem temperatury. Ta ekscytacja, ciągłe podglądanie, czy aby na pewno nic się nie zmieniło (czyli podchodzenie do miejsca eksperymentu co 15 minut) - potrafi dostarczyć człowiekowi wiele emocji.

Zobacz też: To urządzenie Cię obudzi i jeszcze zrobi dla Ciebie kawę! 


A gdyby tak… sprawdzić jak wygląda wykluwanie się kurczątka z jajka?


Wiem, każdy kiedyś o tym pomyślał, ale zrobiła to dopiero grupa studentów z miasta Chiba w Japonii, ze wsparciem swojej nauczycielki.


Zaczęło się od umieszczenia zarodków w inkubatorze, w odpowiedniej temperaturze i przy sprzyjających warunkach. Oczywiście, nie była to pierwsza taka próba w ich eksperymencie.

Polecamy: Czego nauczyłam się z "Seksu w Wielkim Mieście"? 


Jak przebiegał sam eksperyment? Po tygodniu od umieszczenia zarodków w inkubatorze, zaczęły się rozwijać jajka. W kolejnych dniach, jajko coraz bardziej kształtowało się na miarę pisklęcia, a już 21-szym dniu pisklę zaczynało się wykluwać. W kolejnych ujęciach widać jak pisklak biega po podłodze.

Przeczytaj też: Selfie - o tym, jak zdjęcie z ręki podbiło świat


Przez wiele lat naukowcy szukali sposobu na podglądanie procesu wyklucia się kurczaka z jajka, aby dowiedzieć się więcej na ten temat. Podobno metoda wykorzystana przez studentów została już wcześniej opisana w czasopiśmie naukowym o nazwie “Journal of Poultry Science”, który również został opublikowany w Japonii.


Jesteś ciekawa, jak wygląda sam filmik? Sprawdź tutaj!


Źródło: DailyMail.uk

Zdjęcie: Screenshot DailyMail.uk


Dodał(a): Magda Zdanowska , Czwartek 16.06.2016 (aktualizacja: 2016-06-15)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×