Nominacje do Oskarów 2014!

Poleć znajomym

Znamy już kandydatów do nagrody Akademii Filmowej w 2014 roku! Przekonaj się kto ma szansę na zdobycie statuetki!

Nominacje do Oskarów 2014!

Nominacje do Oskarów 2014!

16 stycznia miała miejsce konferencja prasowa Akademii Filmowej, w której zostali ogłoszeni nominowani do Oskarów. Poprowadził ją  Cheryl Boone Isaacs (prezydent Akademii) i Chris Hemsworth. Kto zdobędzie statuetkę? Przekonamy się już 2 marca! Galę poprowadzi Ellen DeGeneres.

Lista nominowanych do nagród Akademii Filmowej w 2014:

Najlepszy aktor pierwszoplanowy

Christian Bale w "American Hustle"
Bruce Dern w "Nebraska"
Leonardo DiCaprio w "Wilku z Wall Street"
Chiwetel Ejiofor w "12 Years a Slave"
Matthew McConaughey w "Dallas Buyers Club"

Najlepszy aktor drugoplanowy

Barkhad Abdi w "Kaptain Phillips"
Bradley Cooper w "American Hustle"
Michael Fassbender w "12 Years a Slave"
Jonah Hill w "Wilku z Wall Street"
Jared Leto w "Dallas Buyers Club"

Najlepsza aktorka pierwszoplanowa

Amy Adams w "American Hustle"
Cate Blanchett w "Blue Jasmine"
Sandra Bullock w "Grawitacji"
Judi Dench w "Philomena"
Meryl Streep w "Sierpniu w hrabstwie Osage"

Najlepsza aktorka drugoplanowa

Sally Hawkins w "Blue Jasmine"
Jennifer Lawrence w "American Hustle"
Lupita Nyong’o w "12 Years a Slave"
Julia Roberts w "Sierpniu w hrabstwie Osage"
June Squibb w "Nebraska”

Najlepszy film animowany

"The Croods": Chris Sanders, Kirk DeMicco i Kristine Belson
"Despicable Me 2": Chris Renaud, Pierre Coffin i Chris Meledandri
"Ernest & Celestine": Benjamin Renner i Didier Brunner
"Kraina Lodu": Chris Buck, Jennifer Lee i Peter Del Vecho
"The Wind Rises": Hayao Miyazaki i Toshio Suzuki

Najlepsze zdjęcia

"The Grandmaster": Philippe Le Sourd
"Grawitacja": Emmanuel Lubezki
"Inside Llewyn Davis": Bruno Delbonnel
"Nebraska": Phedon Papamichael
"Labirynt": Roger A. Deakins

Najlepsze kostiumy

"American Hustle": Michael Wilkinson
"The Grandmaster": William Chang Suk Ping
"Wielki Gatsby": Catherine Martin
"The Invisible Woman": Michael O’Connor
"12 Years a Slave": Patricia Norris

Najlepsza reżyseria

"American Hustle": David O. Russell
"Grawitacja": Alfonso Cuarón
"Nebraska": Alexander Payne
"12 Years a Slave": Steve McQueen
"Wilk z Wall Street": Martin Scorsese

Najlepszy film dokumentalny

"The Act of Killing":Joshua Oppenheimer i Signe Byrge Sørensen
"Cutie and the Boxer": Zachary Heinzerling i Lydia Dean Pilcher
"Dirty Wars": Richard Rowley i Jeremy Scahill
"The Square": Jehane Noujaim i Karim Amer
"20 Feet from Stardom"

Najlepszy krótkometrażowy film dokumentalny

"CaveDigger": Jeffrey Karoff
"Facing Fear": Jason Cohen
"Karama Has No Walls": Sara Ishaq
"The Lady in Number 6: Music Saved My Life": Malcolm Clarke i Nicholas Reed
"Prison Terminal: The Last Days of Private Jack Hall" :Edgar Barens

Najlepszy montaż

"American Hustle": Jay Cassidy, Crispin Struthers i Alan Baumgarten
"Kaptain Phillips": Christopher Rouse
"Dallas Buyers Club": John Mac McMurphy i Martin Pensa
"Grawitacja": Alfonso Cuarón i Mark Sanger
"12 Years a Slave": Joe Walker

Najlepszy film zagraniczny


"The Broken Circle Breakdown": Belgia
"The Great Beauty": Włochy
"The Hunt": Dania
"The Missing Picture": Kambodża
"Omar": Palestyna

Najlepsza stylizacja

"Dallas Buyers Club": Adruitha Lee ai Robin Mathews
"Jackass Presents: Bad Grandpa": Stephen Prouty
"Samotny jeździec": Joel Harlow i Gloria Pasqua-Casny

Najlepsza ścieżka dźwiękowa

"The Book Thief": John Williams
"Grawitacja": Steven Price
"Her": William Butler and Owen Pallett
"Philomena": Alexandre Desplat
"Saving Mr. Banks": Thomas Newman

Najlepsza piosenka

"Alone Yet Not Alone" z "Alone Yet Not Alone"
Muzyka - Bruce Broughton; Tekst - Dennis Spiegel
"Happy" z "Despicable Me 2"
Muzyka i tekst - Pharrell Williams
"“Let It Go" z "Krainy Lodu"
Muzyka i tekst - Kristen Anderson-Lopez i Robert Lopez
"The Moon Song" z "Her"
Muzyka - Karen O; Tekst - Karen O i Spike Jonze
"Ordinary Love" z "Mandela: Long Walk to Freedom"
Muzyka -  Paul Hewson, Dave Evans, Adam Clayton and Larry Mullen; Tekst - Paul Hewson

Najlepszy film

"American Hustle": Charles Roven, Richard Suckle, Megan Ellison i Jonathan Gordon, Producenci
"Kaptain Phillips": Scott Rudin, Dana Brunetti i Michael De Luca, Producenci
"Dallas Buyers Club": Robbie Brenner i Rachel Winter, Producenci
"Grawitacja": Alfonso Cuarón i David Heyman, Producenci
"Her": Megan Ellison, Spike Jonze and Vincent Landay, Producenci
"Nebraska": Albert Berger i Ron Yerxa, Producenci
"Philomena": Gabrielle Tana, Steve Coogan i Tracey Seaward, Producenci
"12 Years a Slave": Brad Pitt, Dede Gardner, Jeremy Kleiner, Steve McQueen i Anthony Katagas, Producenci
"Wilk Wall Street"

Najlepsza produkcja


"American Hustle": Judy Becker; Set Decoration: Heather Loeffler
"Grawitacja": Andy Nicholson; Set Decoration: Rosie Goodwin and Joanne Woollard
"Wielki Gatsby": Catherine Martin; Set Decoration: Beverley Dunn
"Her": K.K. Barrett; Set Decoration: Gene Serdena
"12 Years a Slave": Adam Stockhausen; Set Decoration: Alice Baker

Najlepszy krótkometrażowy film animowany

"Feral": Daniel Sousa and Dan Golden
"Get a Horse!": Lauren MacMullan i Dorothy McKim
"Mr. Hublot": Laurent Witz and Alexandre Espigares
"Possessions": Shuhei Morita
"Room on the Broom": Max Lang i Jan Lachauer

Najlepszy film krótkometrażowy na żywo

"Aquel No Era Yo (That Wasn’t Me)": Esteban Crespo
"Avant Que De Tout Perdre (Just before Losing Everything)": Xavier Legrand i Alexandre Gavras
"Helium": Anders Walter and Kim Magnusson
"Pitääkö Mun Kaikki Hoitaa? (Do I Have to Take Care of Everything?)": Selma Vilhunen i Kirsikka Saari
"The Voorman Problem": Mark Gill i Baldwin Li

Najlepsza edycja dźwięku

"All Is Lost": Steve Boeddeker i Richard Hymns
"Kaptain Phillips": Oliver Tarney
"Grawitacja": Glenn Freemantle
"Hobbit: Pustkowie Smauga": Brent Burge
"Lone Survivor": Wylie Stateman

Najlepszy miks dźwięku


"Kaptain Phillips": Chris Burdon, Mark Taylor, Mike Prestwood Smith i Chris Munro
"Grawitacja": Skip Lievsay, Niv Adiri, Christopher Benstead i Chris Munro
"Hobbit: Pustkowie Smauga": Christopher Boyes, Michael Hedges, Michael Semanick i Tony Johnson
"Inside Llewyn Davis": Skip Lievsay, Greg Orloff i Peter F. Kurland
"Lone Survivor": Andy Koyama, Beau Borders i David Brownlow

Najlepsze efekty wizualne


"Grawitacja": Tim Webber, Chris Lawrence, Dave Shirk and Neil Corbould
"Hobbit: Pustkowie Smauga": Joe Letteri, Eric Saindon, David Clayton and Eric Reynolds
"Iron Man 3": Christopher Townsend, Guy Williams, Erik Nash and Dan Sudick
"The Lone Ranger": Tim Alexander, Gary Brozenich, Edson Williams and John Frazier
"Star Trek Into Darkness": Roger Guyett, Patrick Tubach, Ben Grossmann and Burt Dalton


Najlepsza adaptacja

"Before Midnight"  Twórcy: Richard Linklater, Julie Delpy, Ethan Hawke
"Kaptain Phillips" Twórca: Billy Ray
"Philomena" Twórcy: Steve Coogan and Jeff Pope
"12 Years a Slave" Twórca: John Ridley
"Wilk z Wall Street" Twórca: Terence Winter

Najlepszy scenariusz

"American Hustle" Twórcy: Eric Warren Singer and David O. Russell
"Blue Jasmine" Twórca: Woody Allen
"Dallas Buyers Club" Twórcy: Craig Borten & Melisa Wallack
"Her" Twórca: Spike Jonze
"Nebraska" Twórca: Bob Nelson

Źródło: MilionKobiet.pl

Foto: Shutterstock


Cena: 57,99 zł
Cena: 48,49 zł
Cena: 84,99 zł
Dodał(a): Natalia Kazimierczuk 2014-01-16 (aktualizacja: 2014-01-16)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×