Antykoncepcja - co warto o niej wiedzieć?

Świadome planowanie rodziny, czy też zaniechanie jej posiadania to jeden z najpopularniejszych tematów. Zobaczcie, co powinnyście wiedzieć o antykoncepcji i w które, zapewne zasłyszane informacje nie warto wierzyć.

Antykoncepcja - co warto o niej wiedzieć

Antykoncepcja - co warto o niej wiedzieć?


Antykoncepcja to obszerny i zarazem bardzo popularny temat. Coraz wcześniej rozpoczynamy życie seksualne i coraz częściej pierwszym źródłem informacji o zapobieganiu niechcianej ciąży jest internet, w którym to niestety aż roi się od mitów na ten temat. Zobaczcie, co warto wiedzieć o antykoncepcji.

Przede wszystkim prezerwatywa i inne środki antykoncepcyjne nie dają 100% ochrony przed ciążą. Używając kondomów musimy postępować zgodnie z zaleceniami znajdującymi się na opakowaniu. Ponadto jest to rzecz jednorazowa i powinno się ją zmieniać nawet w czasie stosunku, kiedy chcemy przejść z seksu analnego do pochwowego, ponieważ może dojść do uszkodzenia prezerwatywy, którego nie dostrzeżemy gołym okiem, a poza tym przenoszone są również bakterie. Warto też mieć na uwadze, że skuteczność tego zabezpieczenia uzależniona jest od miejsca, w którym je zakupujemy. Najbezpieczniej jest je nabyć w aptece, ponieważ w innych miejscach są one nieodpowiednio przechowywane, czy nawet przekuwane.

Jeżeli natrafiliście na informacje, że jednoczesne stosowanie lubrykantów i prezerwatywy obniża jej działanie ochronne, to lepiej to sobie zapamiętajcie, ponieważ to prawda. Jest to uzależnione od tego, jaki jest skład lubrykantu. Jeżeli zawiera wazelinę, czy oliwkę, to są to substancje, które rozpuszczają lateks. Jest jednak rozwiązanie - możecie wybrać prezerwatywę zawierającą dodatkową warstwę lubrykantu, który jej nie uszkadza, lub sięgnąć po te na bazie wody.

Antykoncepcja - co warto o niej wiedzieć?

Antykoncepcja - co warto o niej wiedzieć?


Bardzo często kobiety boją się sięgać po tabletki antykoncepcyjne z obawy przed przybraniem na wadze, wahaniami nastroju, czy spadkiem libido. Oczywiście to wszystko może się przytrafić, lecz zazwyczaj przypada to na okres kilku dni po rozpoczęciu przyjmowania pigułek i wtedy należy zgłosić się do lekarza, który sprawdzi, czy przypadkiem leki nie zostały źle dobrane, ponieważ do każdej kobiety powinny być one dostosowane indywidualnie.

O ile w młodym wieku zazwyczaj nie chcemy mieć dzieci, o tyle im później, tym bardziej obawiamy się informacji o tym, że antykoncepcja może powodować problemy z zajściem w ciążę, co nie jest prawdą. Jeżeli postępujemy zgodnie z zaleceniami lekarza i z decyzją o macierzyństwie nie czekamy zbyt długo, zajście w ciążę nie powinno sprawiać nam trudności.

Z jakimi mitami o antykoncepcji Wy się spotkałyście?

Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: ShutterstockDodał(a): Agnieszka Pulikowska , Wtorek 26.08.2014 (aktualizacja: 2014-08-26)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (4)

Awatar
Amber
Moim zdaniem plastry mają za dużo hormonów jak dla mnie. Stanowczo wole tabletki. Mam Vibin od roku i mój organizm funkcjonuje tak jak powinien ;)
Dodano: 2016-12-02 20:13:07 Zgłoś nadużycie
Anonim
Właśnie zastanawiałam się nad tymi plastrami, w przyszłym miesiącu spróbuję. A jak wam się te plastry trzymają?
Dodano: 2016-04-25 20:22:09 Zgłoś nadużycie
Anonim
Zaczęłam naklejać plastry Lisvy i ta metoda zaczęła mi bardzo odpowiadać, tym bardziej, że plaster zmieniam co 7 dni. Plastry są mało widoczne.
Dodano: 2016-03-25 16:31:40 Zgłoś nadużycie
Anonim
Tutaj znalazłam ciekawy art dotyczący seksu i antykoncepcji: http://www.naturalna-plodnosc.pl/pl/poradnik/var/26,241,1,wszystko-co-chcielibyscie-wiedziec-o-seksie-ciazy-i-antykoncepcji-ale-boicie-sie-zapytac
Dodano: 2014-10-21 11:12:14 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×