Depilacja bikini

Wraz z nadejściem lata kobiety marzą o bezwstydnym pokazaniu swojego ciała na plaży. Gdy za czasów naszych babć wygolone okolice bikini budziły zgorszenie, tak w dzisiejszych czasach gładka skóra jest pożądana, a wystające włoski budzą zdziwienie.

Depilacja bikini

Depilacja bikini

Ale jak więc wykonać depilację okolic bikini? Sposobów jest kilka. Jednak wybór odpowiedniej metody zależy od naszej skóry, i wygody. Niepożądane włoski możemy usunąć:

  • golarką - jest to szybki i bezbolesny sposób, niepowodujący wrastania włosków. Jest jednak mało efektywny. Wadą takiej depilacji jest pojawianie się włosków już następnego dnia lub dwa dni po depilacji. Jeżeli masz czas męczyć się częstą depilacją, jest to sposób dla ciebie.
  • woskiem - istnieje wiele metod golenia woskiem, a depilacja paskami, czy na gorąco należy do najskuteczniejszych sposobów pozbycia się włosków. Metoda ta jets jednak bolesna i może wystąpić wrastanie włosów. Jeśli jednak skusisz się na nią, pierwszy zabieg wykonaj w gabinecie kosmetycznym, a gdy nabierzesz wprawy możesz spróbować w domu.
  • kremem - Jest to chemiczna metoda depilacji polegająca na rozpuszczaniu keratyny, dzięki czemu zapewnia nam gładką skórę na okres ok. dwóch tygodni. Depilacja kremem jest bezbolesna i łatwa do przeprowadzenia. Jednak krem może wywołać uczulenie, efekt nie zawsze jest zadowalający, a wrażliwsze kobiety może zrazić zapach.
  • laserem - jest to najskuteczniejsza metoda depilacji. Ból jej towarzyszący jest do zniesienia, a owłosienie znika całkowicie. Jednak cena tego zabiegu sięga kilkuset złotych, a na jednym się nie kończy. Różne fazy rozwoju włosa wymagają powtórzenia kilku zabiegów. 

Przeczytaj również:

Migdałowy peeling do ciała

Cukrowy peeling do ciała

Kokosowy peeling do ciała


Dodał(a): Katarzyna Kowalewska , Piątek 27.07.2012 (aktualizacja: 2012-07-27)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (6)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
debora99999999
A co powiecie o epilacji laserowej Vectus: http://estivance.pl/zabiegi/kosmetologia-2/epilacja-laserowa/?
Dodano: 2017-01-18 13:00:07 Zgłoś nadużycie
milla
Witam ,jednym z najskuteczniejszych zabiegów które trwale pomaga pozbyc się owłosienia jest depilacja laserowa.Wiem to z własnego doświadczenia, ponieważ jestem obdarzona niestety sporym owłosieniem i w dodatku ciemnym. Jestem już po 4-tej serii depilacji laserowej nóg i bikini i jestem prze szczęśliwa,że moje włosy znikają w tak szybkim tempie,ponieważ wiązka światła lasera niszczy mieszki włosowe zabieg nie jest bolesny ,ponieważ wiązka światłą lasera jest schładzana zimnym powietrzem dzięki czemu nie odczuwa się bólu.Ja korzystam ze sprawdzonego gabinetu medycyny estetycznej ELMED Ul.Haffnera 6 Sopot.Pozdrawiam
Dodano: 2013-04-09 19:13:29 Zgłoś nadużycie
Izz
z tego wynika, że idealnego sposobu nie ma :) jak dla mnie:
zwykła golarka tylko powoduje, że krew mi leci i strasznie boli, poza tym następnego dnia mam kujące włoski z powrotem. krem - nie boli, nie przeszkadza, jest git - tylko gdzie ten efekt 2 tygodni bez włosków? (2 dni i mam włoski takie same, a używam Veet). wosku nikomu nie radzę bo to boli i szkodzi.
Dodano: 2013-02-28 18:29:34 Zgłoś nadużycie
Julka
nie robiłam ale wiem że w elite robią, sprawdz sobie http://www.elite.waw.pl/depilacja-laserowa/
Dodano: 2012-10-27 15:01:19 Zgłoś nadużycie
nela
pleeeaska pomocy
Dodano: 2012-10-27 14:51:21 Zgłoś nadużycie
nela
a słyszałyście o laserze vectus? to podobno jakaś nowość i przyznam szczerze że mnie to ciekawi, w wawie chciałabym zrobić
Dodano: 2012-10-27 14:23:17 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×