Jak dbać o włosy blond?

Kilka porad dla blondynek - zarówno naturalnych, jak i farbowanych.

jak-dbac-o-blond-wlosy.jpg

Włosy blond mogą być Twoją największą ozdobą, pod warunkiem, że zapewnisz im odpowiednią pielęgnację. Tylko zdrowe, wypielęgnowane pasma mogą sprawić, że Twoja fryzura będzie przykuwała wzrok. Mężczyźni kochają blondynki!

 POLECAMY: Jaki makijaż dla blondynki?

Zobacz, jak zadbać owłosy koloru blond. Przedstawiamy kilka metod pielęgnacji. 

1. JAK DBAĆ O NATURALNE WŁOSY BLOND?

Jeśli masz włosy koloru blond, to pewnie największą Twoją zmorą są puszące się i/lub suche włosy. To są najczęstsze problemy z włosami, jakie mają blondynki. Na szczęście można temu zaradzić - w przypadku tego typu włosów wspaniale sprawdza się olejowanie. Możecie użyć do tego specjalnych mieszanek, jakie dostaniecie w każdej drogerii albo wykorzystać olej, który macie w domu (to już wersja ekstremalnie kryzysowa!). 

Staraj się przynajmniej raz w miesiącu zaserwować swoim włosom odpoczynek w postaci regenerującej maski czy odżywki. Możesz też płukać włosy domowymi płukankami, np. z octu jabłkowego czy malin - pomagają walczyć z wysoką porowatością włosów. 

Postaraj się także kupić do włosów szampon na bazie rumianku lub miodu - powinien dodać włosom blasku i podkreślić ich złoty kolor. 

POLECAMY: Mężczyźni wolą blondynki?

2. Jak dbać o farbowane włosy blond?

Pofarbowałaś włosy na blond i zauważyłaś, że przetłuszczają się szybciej, niż wtedy, gdy miałaś inny kolor włosów? To normalne. Jeśli nie chcesz codziennie myć włosów, recepta jest jedna -polecamy suche szampony. Nie dość, że nie wypłuczesz szybko koloru (co zrobiłby zwykły szampon), to nie powinno być też widać białych śladów po nakładaniu szamponu. 

Poza tym - wybieraj kosmetyki, które są dedykowane farbowanym włosom blond. Zadbaj też o ich odpowiednie nawilżenie. Stosuj olejki, mgiełki i regenerujące maski.  

3. Jak dbać o długie włosy blond?

Przede wszystkim podcinaj regularnie końcówki włosów (co najmniej raz na 2 miesiące). Staraj się też nie prostować końcówek ani nie nadużywać suszarki. W przeciwnym razie zniszczysz końcówki i trudno będzie o zdrowy, ładny wygląd włosów. 

Postaraj się myć długie włosy dwa lub trzy razy w tygodniu. Nie wycieraj ich ręcznikiem i nie pocieraj tylko dociskaj delikatnie ręcznik do powierzchni włosów. 

WIĘCEJ: Jak dbać o długie włosy? Kilka praktycznych wskazówek

4. JAK DBAĆ O krótkie WŁOSY blond?

Jeśli masz krótkie włosy - nie wcieraj we włosy codziennie żelu i nie ich na każde wyjście spryskuj lakierem! Pamiętaj też, że żel najlepiej jest nakładać na mokre włosy - wtedy nadasz fryzurze naturalnego wyglądu. Z kolei gumę do włosów i pastę stosuj na suche włosy. 

Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Shutterstock

Dodał(a): Karolina Zdunowska , Wtorek 15.09.2015 (aktualizacja: 2015-09-15)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×