Jak prawidłowo stosować puder do włosów?

Zastanawiacie się, jak prawidłowo nakładać puder do włosów i do jakich fryzur jest najbardziej odpowiedni? Podpowiadamy!

Jak prawidłowo stosować puder do włosów?

Jak prawidłowo stosować puder do włosów?


W ostatnim czasie na rynku ukazał się nowy produkt w postaci pudru do włosów. Zalecany jest on głównie do włosów cienkich i delikatnych, dzięki czemu włosy nabierają objętości. Pudry w swoim składzie zawierają mikrowłókna bądź mikrocząsteczki, które obklejają włos, sprawiając, że wydaje się on grubszy, a co za tym idzie fryzura zyskuje na objętości.

Nakładanie pudru zajmuje kilka sekund. Wystarczy posypać niewielką ilość produktu na włosy i uformować odpowiednią fryzurę. Używanie pudru do włosów ma plusy i minusy. Włosy po użyciu tego rodzaju kosmetyku są matowe, tępe i niemiłe w dotyku, są także trudne do rozczesania. Niezmiernie ważne jest porządne umycie skóry głowy po użyciu tego produktu, gdyż kosmetyk ten opada na skórę i zatyka pory.

Jak prawidłowo stosować puder do włosów?

Jak prawidłowo stosować puder do włosów?


Drugi rodzaj tego produktu, jaki jest dostępny na rynku, to puder przeznaczony dla osób z tzw. zakolami, prześwitami i przerzedzeniem. Używając takiego pudru należy dobrać jego kolor tak, by był on najbardziej zbliżony do koloru naszych włosów. Musimy pamiętać o odpowiednim rozłożeniu tego kosmetyku. Zawarte w jego składzie mikrowłókna obklejają włosy, jednocześnie opadając na skórę, a w konsekwencji maskując defekty.

Puder jest szybkim sposobem na nadanie fryzurze objętości, niemniej ważne jest jego prawidłowe rozłożenie, gdyż zbyt duża ilość obciąży włosy i nada im matowy i nieświeży wygląd, czego każda kobieta zapewne chciałaby uniknąć.

Marta Wieczorek.jpg

Ekspert MilionKobiet.pl 
Marta Wieczorek 
Stylistka GOLDWELL, Studio Fryzur Marta Wieczorek z Ostrowca ŚwiętokrzyskiegoDodał(a): Agnieszka Pulikowska , Poniedziałek 10.02.2014 (aktualizacja: 2014-02-10)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
fajnie, ze nie ma słowa o tym jak go STOSOWAĆ!!! "artykuł" do kosza... żal... szkoda czasu na czytanie!
Dodano: 2015-12-26 12:04:29 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×