Jak usunąć odciski?

Słoneczna pogoda sprzyja noszeniu obuwia z odsłoniętymi stopami, lecz te często "ozdabiają" odciski. Jak sobie z nimi radzić? Podpowiadamy!

Jak usunąć odciski?

Jak usunąć odciski?


Odciski zazwyczaj powstają na skutek długotrwałego chodzenia, zwłaszcza w zbyt ciasnych butach. Borykają się z nimi głównie kobiety lubiące szpilki. Skutkuje to nie tylko nieestetycznym wyglądem, ale również bólem, który jest odczuwany podczas chodzenia.

Zawsze najlepiej jest zapobiegać, zamiast leczyć, więc na pewno musicie pamiętać o systematycznie wykonywanym peelingu i stosowaniu kremów nawilżających, lecz kiedy już dopada nas problem odcisków, zobaczcie jak możecie sobie z nim poradzić domowymi sposobami.

Po pierwsze możecie przygotować mieszankę z aspiryny i soku z cytryny. 5 tabletek leku rozpuśćcie w wodzie i dodajcie sok tak, aby powstała papka. Otrzymaną papkę należy nałożyć na odcisk, następnie owinąć folią i ręcznikiem, po czym pozostawić na 15 minut i spłukać. Wskazane jest także zrobienie peelingu, do którego możemy wykorzystać całą gamę kosmetyków, które oferują nam drogerie.

Drugim sposobem jest zastosowanie kory dębu. Należy przygotować z niej napar w proporcjach: 5 łyżek na litr wody, do którego dodajemy trochę spirytusu zaraz przed zanurzeniem stóp.

Jak usunąć odciski?

Jak usunąć odciski?


Moczenie stóp jest wskazane także w rumianku i sodzie. Należy rozpuścić jedną łyżeczkę sody na 2 litry wody i dodać do tego napar z 2-3 torebek rumianku. Te składniki zmiękczą, a także ukoją skórę. Czas moczenia stóp powinien wynosić ok. 15 minut, natomiast po wysuszeniu stóp, na odciski należy nałożyć plasterek cebuli podpieczonej na ogniu, wszystko owinąć bandażem i pozostawić na całą noc. Taki zabieg warto powtarzać codziennie, aż do zniknięcia zmian.

Kolejnym sposobem na zlikwidowanie odcisków jest użycie czosnku! Należy nim pocierać odcisk przez kilka minut - codziennie! Warto zastosować to rozwiązanie pomimo odrzucającego zapachu, ponieważ należy mieć na uwadze, że czosnek posiada także właściwości antybakteryjne.


A Wy macie swoje sprawdzone sposoby na usunięcie odcisków?

Zobaczcie też nasze propozycje produktów do pielęgnacji stóp:
Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: ShutterstockDodał(a): Agnieszka Pulikowska , Czwartek 17.04.2014 (aktualizacja: 2014-04-17)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×
  • Zadbaj o swoje stopy

    Zadbaj o swoje stopy

    Dbasz o swoją twarz, szyję i dłonie? Nie zapominaj również o stopach, które również wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Skorzystaj z naszych propozycji kosmetyków i wybierz idealną… czytaj więcej

  • Sposób na odciski

    Sposób na odciski

    Odciski powstają gdy mamy zbyt ciasne lub źle wyprofilowane buty. Zrogowaciały naskórek który formuje się odcisk może przysporzyć nam wiele bólu. Jak więc się ich pozbyć? czytaj więcej