Zabiegi na blizny

Blizny potrafią skutecznie oszpecić nawet najładniejszą twarz, lecz są sposoby na ich pozbycie się, czy zmniejszenie widoczności. Przedstawiamy Wam informacje o zabiegach na blizny.

Zabiegi na blizny

Zabiegi na blizny

Blizna to tkanka łączna włóknista powstająca w procesie gojenia, która zastępuje tkankę uszkodzoną przez uraz lub chorobę. Jest to normalny zdrowy proces gojenia się, w którym uszkodzona skóra właściwa zostaje zastąpiona nową, dobrze unaczynioną, tkanką ziarninującą z włóknami kolagenu.

Obecnie stosowane technologie pozwalają w sposób bardziej skuteczny korygować powstałe blizny bez względu na ich pochodzenie, a więc blizny: pooparzeniowe, powypadkowe, cięte, rozstępy po ciąży oraz wzrostowe. W zależności od jakości powstałej blizny, jej korekcję można rozpocząć już po upływie ok 2 - 3 miesięcy od urazu. 

Zabiegi na blizny potrądzikowe, pooparzeniowe oraz pooperacyjne to: frakcjonowanie laserowe, peeling laserowy, mikrodermabrazja. Zabiegami alternatywnymi są: peeling chemiczny lub mechaniczny, dermabrazja mechaniczna/chemiczna, przeszczep skóry. Występuje jeszcze wiele innych metod, które pomagają w zwalczaniu blizn. W zależności od rodzaju blizny, będzie do niego przypisany zabieg.

W celu uzyskania najlepszego efektu kosmetycznego na każdej korygowanej powierzchni może być potrzebnych od 4 do 8 zabiegów (w zależności od wielkości blizny), wykonywanych w odstępach 6 - 12 tygodni. Po zabiegu korekcji pojawia się zaczerwienienie, obrzęk oraz inne niewielkie dolegliwości, które zazwyczaj mijają po 1 – 4 godz. po zabiegu. Około 12 - 24 godzin po zabiegu w miejscu poddanym korekcji pojawiają się strupki, które zwykle utrzymują się przez okres 7 - 21 dni.

Zabiegi na blizny

Zabiegi na blizny


Wszystkie laserowe zabiegi kosmetyczne związane są z pewnym stopniem ryzyka, aczkolwiek rzadko zdarzają się jakiekolwiek powikłania - ważne jest, aby każdy zrozumiał płynące z zabiegów ryzyko oraz je zaakceptował. Komplikacje mogące wynikać z zabiegów to: dyskomfort, zmiana kolorytu skóry, zasinienie, infekcja. O wiele więcej jest zalet.

Zabiegi dają następujące efekty:

- odżywienie i energizację komórek;

- pobudzenie procesów regeneracyjnych w tkankach;

- stymulację produkcji kolagenu i elastyny;

- wyrównanie koloru, rozjaśnienie;

- wygładzenie blizn, bruzd i uszkodzeń;

- poprawa elastyczności i jędrności naskórka;

- likwidacja niedoskonałości i nierówności naskórka.


Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Shutterctock


Dodał(a): Ania Twarowska , Poniedziałek 30.12.2013 (aktualizacja: 2013-12-30)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
Magnolia01
A co z osobami które nie mogą z powodów zdrowotnych wykonywać zabiegów z użyciem maszynowym. mam serum rozjaśniające z tej serii Lily Skin - Dermika, to bardzo przydatny kosmetyk na nie chciane ozdoby na twarzy. Doskonale je rozjasnia i wyrównuje koloryt skóry. Moja cera nie wymaga stosowania tego serum na całą twarz, więc nakładam miejscowo. To co ważne , to w tym kosmetyku jest ekstrakt z białej lilii, który ogranicza uwalnianie barwnika, przez co przebarwień nie przybywa :)
Dodano: 2014-01-04 07:38:12 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×