6 sposobów na chrapanie

Chrapanie to dość uciążliwa przypadłość - przeszkadza osobom w naszym otoczeniu, ale jest także niebezpieczne dla naszego zdrowia, bo może prowadzić do tzw. bezdechu sennego. Oto kilka sposobów na poradzenie sobie z tym problemem!

chrapanie.jpg

1. Udrożnij nos

Częstym powodem chrapania są nieoczyszczone drogi oddechowe, które zmuszają nas do oddychania przez usta i tym samym do wydawania dziwnych, nieprzyjemnych dźwięków.
Dlatego warto w pobliżu łóżka mieć paczkę chusteczek, a poduszkę skropić olejkiem eukaliptusowym, który ułatwia oddychanie.

2. Nie pij alkoholu o późnej porze

Radzimy zrezygnować z picia alkoholu przed snem, ponieważ rozluźnia on mięśnie, co powoduje wydawanie nocnych odgłosów. Przed pójściem spać najlepiej wypij ciepłą herbatę lub mleko.

Zobacz także: Nie możesz zasnąć w nowym miejscu?

3. Zmień pozycję, w jakiej śpisz

Jak się okazuje, chrapaniu sprzyja spanie na wznak. Kiedy śpisz na plecach, język opada, a więc przepływ powietrza jest utrudniony. Najlepszą pozycją do spania jest spanie na boku - wtedy nic nie blokuje przepływu powietrza i nie chrapiemy.

4. Wpuść do sypialni trochę powietrza

Wietrzenie sypialni zapobiega wysuszeniu błony śluzowej w gardle, co jest jedną z głównych przyczyn chrapania. Warto także dotlenić cały organizm, dzięki temu nasz sen będzie zdecydowanie lepszy.

5. Rzuć palenie

Gardło palacza jest szczególnie narażone na obrzęk. To wszystko przez dym papierosowy, który podrażnia drogi oddechowe.  Dodatkowo u osób palących organizm jest słabiej dotleniony.
Te czynniki maja ogromny wpływ na nocne chrapanie.

6. Śpij na odpowiedniej poduszce

Unikaj spania zbyt wysoko. Najlepiej, gdyby twoja poduszka odpowiednio podpierała kręgosłup, szyję i głowę, a przy tym lekko je unosiła.Dodał(a): Katarzyna Nowatkiewicz , Wtorek 10.05.2016 (aktualizacja: 2016-05-10)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
Czasami przyczyną może być również alergia, a do sposobów warto dodać popularne bardzo klipsy na nos lub opaski na twarz. Biją teraz rekordy popularności, u mnie osobiście nie zadziałały ale znajome sobie chwalą, pewnie dużo zależy od indywidualnego przypadku.

Martyna
http://nachrapanie.net/
Dodano: 2017-05-06 11:51:25 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×
  • Gdy Twój partner chrapie

    Problem z chrapaniem

    Masz problem z nieprzespanymi nocami ze względu na chrapanie Twojego partnera? Zobacz, jak poradzisz sobie bez konieczności kupowania zatyczek do uszu czy zmiany pokoju, w którym śpisz. czytaj więcej