Co powoduje siwienie włosów w młodym wieku? Naukowcy już wiedzą! cz. 1.

Zastanawiasz się, dlaczego, pomimo młodego wieku, Twoje włosy siwieją? Zobacz, co mówią na ten temat specjaliści!

siwe-wlosy-aaff9f376d8-5-59673a3933d-aaaa669de_a0eee452.jpg

Wokół siwienia włosów w młodym wieku krąży wiele mitów. Istnieje całkiem sporo przesądów i tzw. "mądrości ludowych", które próbują wytłumaczyć zjawisko pojawiania się siwych lub srebrnych kosmyków nawet u osób w młodym wieku, np. dopiero po dwudziestce. Jeśli ten problem dotyczy i Ciebie, zacznijmy od pocieszenia - czy wiesz, że najsławniejszą chyba kobietą, która osiwiała w wieku zaledwie 23 lat jest sama Jennifer Lopez? Gwiazda przyznała się do tego faktu tuż po tym, jak kilka lat temu otrzymała tytuł Najpiękniejszej Kobiety Świata przyznany jej przez magazyn People.

Jak zatem widać na podanym przykładzie, nawet jeśli nie masz jeszcze 30 lat, a na głowie już masz siwe włosy, nie ma się co załamywać, Twoje piękno z tego powodu zbytnio nie ucierpiało. 

Warto jednak poznać naukowe przyczyny siwienia. A zatem, co powoduje, że młodzi ludzie mają srebrne kosmyki?


Co z tym stresem?

Zwykło się uważać, że chroniczny stres i problemy życiowe powodują siwienie włosów w młodym wieku. Jednak, według dra Jamesa Kirklanda - specjalisty, z którym rozmawiali na ten temat dziennikarze gazety New York Times, w rzeczywistości nie ma wystarczających dowodów naukowych na to, aby stwierdzić, ze to własnie nerwy powodują wczesne siwienie włosów, dlatego, z punktu widzenia nauki, to twierdzenie można włożyć między tzw. "mądrości ludowe". 

Drugą część artykułu znajdziesz tutaj

Zobacz też:

zdjęcie: iStock  


Dodał(a): Katarzyna Rydz-Korzenecka , Piątek 16.06.2017 (aktualizacja: 2017-06-16)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×