Czekolada działa na nasz mózg lepiej niż ćwiczenia? Oto wyniki badań

Dla tych, którzy uwielbiają czekoladę wyniki tych badań będą z pewnością dobrą informacją. Czekolada lepsza od ćwiczeń? Zobaczcie.

czekolada.jpg

Czekolada działa na nasz mózg lepiej niż ćwiczenia? Oto wyniki badań

Fanów pysznej czarnej czekolady z pewnością nie brakuje. Większość z nas zdaje sobie sprawę z tego, ze oprócz smaku może nam ona dostarczyć także wielu potrzebnych składników. Okazuje się, że jej pozytywne właściwości są jeszcze większe niż nam się wydaje - przynajmniej do takich wniosków doszli naukowcy.

Zobacz też: NIEZWYKŁA DIETA KSIĘŻYCOWA POZWALA SCHUDNĄĆ 3 KILOGRAMY W JEDEN DZIEŃ? 

Czekolada według najnowszych badań opublikowanych w specjalistycznym czasopiśmie Nature Neuroscience jest jednym z najlepszych pokarmów dla naszego mózgu. Udowodniono, że jedzenie odpowiedniej ilości pozwala polepszyć funkcje mózgu, które zazwyczaj wraz z wiekiem się obniżają.

Co zaskakujące, w przeprowadzonych badaniach zanotowano, że czekolada może dawać lepsze efekty niż joga, czy aerobik!

 

Wszystko dzieje się za sprawą zawartych w czekoladzie flawanol. Podczas eksperymentu pierwszej grupie osób podano większą dawkę flawanolu uzyskanych ze sproszkowanego kakao, natomiast pozostałym zalecono mniejszą dawkę.

Zobacz też: DIETA CZEKOLADOWA RUTH MOSCHNER - PODSTAWOWE INFORMACJE 

Po trzech miesiącach grupa, która do diety włączyła większą dawkę wykazywała się lepszym stanem pamięci niż grupa druga. Ci sami ludzie nie byli w stanie wypracować takich efektów poprzez ćwiczenia fizyczne, które również według innych badań mają poprawiać kondycję umysłu.

Jedynym mankamentem jest to, że aby osiągnąć te nadzwyczajne wyniki trzeba zjeść nadzwyczajne ilości czekolady dziennie... Naukowcy twierdzą, że dopiero zjedzenie 1 kg czekolady dziennie może przynosić opisane efekty.

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Wtorek 15.09.2015 (aktualizacja: 2015-09-15)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
jolawik
Jednak lepiej ćwiczyć, niż jeść czekoladę :)
Dodano: 2017-06-08 20:34:37 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×