Czy wiecie, jak siadać na toalecie?

Wydawałoby się, że jest to tak naturalne, że nic nas nie zdziwi, a jednak... Czy aby na pewno odpowiednio siadacie na toalecie?

Czy wiecie, jak siadać na toalecie?

No tak... zapewne wiele z was uśmiechnie się pod nosem i zacznie czytać ten materiał twierdząc, że przecież już wszystko na ten temat wie i po co o tym mówić.

Jednak są osoby, które mają problem z wypróżnianiem i nie wiedzą, jak sobie poradzić, a wstydzą się zapytać właśnie przez osoby, które drwią z tematyki wydalania.

Zobaczcie także: Jak wygląda rak piersi? Zobaczcie udostępnione zdjęcie, które stało się hitem Internetu

Borykacie się z zaparciami? Macie problem z wydalaniem? Być może źle siadacie na toalecie. W czasie wypróżniania najlepiej przyjąć pozycję przysiadu. To ona pozwala na relaks i całkowite wypróżnienie.

Ten fakt postanowili zbadać nawet naukowcy. Według badaczy z Izraela i Ameryki, osoby, które załatwiają się w pozycji siedzącej, są bardziej narażone na wystąpienie hemoroidów, wzdęć, czy chorób jelit oraz układu pokarmowego.

Dlaczego tak się dzieje? Pozycja siedząca nie jest naszą naturalną. Przez muszlę klozetową, nasza odbytnica układa się tak, że stolec położony jest pod kątem, a co za tym idzie, jego przemieszczanie jest utrudnione. Kiedy kucamy, odbytnica znajduje się w pozycji prawie pionowej, dzięki czemu wypróżniamy się bez problemu.

Zobaczcie także: 5 dietetycznych mitów, w które trzeba przestać wierzyć

Porównanie czasu wypróżnień w różnych pozycjach postanowił zbadać lekarz, Dov Sikirov. Według niego osoby, które załatwiały się w pozycji siedzącej, spędzały na ubikacji ok. 130 sekund, a osoby kucające ok. 50.

Zaskoczeni?

Zobaczcie także:Źródło: MilionKobiet.pl/YouTube
Foto: Shutterstock


Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Piątek 29.05.2015 (aktualizacja: 2015-05-29)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
Anonim
Ciekawy pomysł z kucaniem i dicopegiem, nie mogę dość do siebie po świątecznym obżarstwie ale dziś kolejne więc pomyślę o rozwiązaniu problemu po imprezach :D
Dodano: 2015-12-31 12:01:02 Zgłoś nadużycie
Anonim
Ostatnio miałam straszny problem z zaparciami. Męczyłam się 3 dni, próbowałam wszystkich domowych sposobów. W końcu przełamałam się i zapytałam znajomej lekarki co robić, podpowiedziała mi żeby właśnie kucać a nie siadać na toalecie do tego zaleciła mi stosowanie dicopegu.
Dodano: 2015-12-17 19:19:27 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×