Alergia u dzieci

Gdy mamy małe dzieci to jesteśmy szczególnie uczuleni na punkcie ich zdrowia.

Sami musimy zauważyć, czy dzieje się coś niepokojącego, ponieważ maleństwo nie potrafi nam powiedzieć, co im dolega. Zazwyczaj w pierwszych miesiącach życia pojawia się alergia pokarmowa i to właśnie na nią należy zwrócić szczególną uwagę. Alergia u dzieci najczęściej objawia się wysypką, więc stosunkowo łatwo zauważyć, że dzieje się coś niepokojącego. Jeżeli zauważymy więc jakieś podejrzane czerwone plamki na skórze naszego dziecka, to jak najszybciej powinniśmy udać się do lekarza, żeby nasze dziecko nie musiało niepotrzebnie cierpieć. U lekarza dowiemy się na co nasze dziecko jest uczulone i będziemy wiedzieli czego nie dawać maleństwu do jedzenia. Z całą pewnością będzie konieczne przeprowadzenie różnego rodzaju testów, które dokładnie powiedzą nam, co dolega naszemu dziecka. Lekarz będzie musiał zapewne pobrać krew z paluszka naszego maleństwa i oddać ją do analizy. Po otrzymaniu wyników zadecyduje, co należy robić dalej.
Dodał(a): MK , Poniedziałek 02.05.2011 (aktualizacja: 2011-05-01)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (3)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
zoja
Jeżeli nie wiesz co zrobić z alergią u dziecka to może sobie zajrzyj na tego http://dzieciakowo.pl/ bloga jest tam sporo przydatnych porad odnośnie dzieci i postępowania z nimi. Myślę, że dla każdej matki jet to dobre źródło wiedzy i inspiracji :)
Dodano: 2016-08-04 22:19:32 Zgłoś nadużycie
sanne
W przypadku podejrzenia jakiejś alergii pokarmowej warto zrobić badanie diagnostyczne http://www.genom.com.pl/badanie-poziomu-przeciwcial-igg.html ponieważ właściwa diagnoza staje się dopiero początkiem i podstawą optymalnego leczenia.
Dodano: 2016-05-20 23:57:21 Zgłoś nadużycie
oliwka z pestka
kiedy zaobserwowalam pierwsze objawy alergii u mojego kilkunastumiesiecznego dziecka od razu udalam sie do lekarza, na poczatek zalecono nam unikanie alergizujacych produktow i 3miesieczna kuracje probiotykiem na alergie Latopic, ktory dzieki temu, ze zawiera polskie szczepy bakterii, to szybko i skutecznie kolonizuje przewod pokarmowy u polskich dzieci, dzieki czemu hamuje odpowiedz alergiczna organizmu i lagodzi powstale objawy alergii, podczas kuracji oznaki alergii ladnie znikalay, a po jej zakonczeniu zauwazylam, ze zwiekszyla sie tolerancja na wiele produktow::))
Dodano: 2014-05-30 09:21:18 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×