Dzieci obchodzą Światowy Dzień Mycia Rąk

Tydzień temu obchodziliśmy Światowy Dzień Mycia Rąk. Zainicjowany przez Organizację Narodów Zjednoczonych i ustanowiony przez UNICEF dzień, był nie tylko doskonałą okazją do zwrócenia uwagi na istotę codziennego dbania o higienę dłoni, ale przede wszystkim na edukowanie w tym zakresie najmłodszych.

Dzieci obchodzą Światowy Dzień Mycia Rąk

W ramach ubiegłorocznej akcji "Akademia Czystych Rąk", prowadzonej przez markę Carex, zorganizowano m.in. konkurs dla placówek przedszkolnych. Nagrodą główną była organizacja specjalnego eventu w ramach Światowego Dnia Mycia Rąk, a laureatem zostało Poziomkowe Przedszkole z Konstancinie-Jeziornie.

Spotkanie zostało poprowadzone przez Dorotę Gardias, która jako młoda mama, najlepiej wie, jak ważne w zdrowym dorastaniu i rozwoju dziecka jest dbanie o jego higienę. Znaną prezenterkę wsparło dwóch bohaterów marki Carex - Chlip i Chlap, którzy najpierw bawili się z dziećmi na świeżym powietrzu, a następnie pomagali im we właściwy sposób umyć ręce.

O tym, jak miłym i ważnym wydarzeniem była dla dzieci z Poziomkowego Przedszkola wizyta Chlipa i Chlapa niech świadczą zdjęcia oraz film. Wychowawcy zapewnili na koniec, że po takim spotkaniu jak to, w kolejnym roku tym bardziej będą starali się, aby ponownie zostać laureatem konkursu w ramach "Akademii Czystych Rąk".

Źródło/ Foto: Mat. prasowe


Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Wtorek 21.10.2014 (aktualizacja: 2014-10-23)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×
  • Światowy Dzień Mycia Rąk

    Światowy Dzień Mycia Rąk

    15 października z inicjatywy Zgromadzenia Ogólnego ONZ ustanowiono Światowym Dniem Mycia Rąk (ang. Global Handwashing Day). Inicjatywę na całym świecie wspiera Światowa Organizacja Zdrowia… czytaj więcej

  • Bądź dobrym rodzicem

    Ostatnio przeprowadzone badania przez Rzecznika Praw Dziecka i Fundacji Kidprotect.pl, organizatorów programu "Mądrzy rodzice", dotyczące kompetencji wychowawczych rodziców pokazują, że jest… czytaj więcej