Kiedy trenować, gdy chcemy schudnąć? Oto najlepsza pora na odchudzający trening

To kiedy trenujemy nie pozostaje bez wpływu na skuteczność naszego treningu. O jakiej porze ćwiczyć kiedy chcemy zrzucić zbędne kilogramy?

trening rano.jpg

Kiedy trenować, gdy chcemy schudnąć? Oto najlepsza pora na odchudzający trening

To, że ćwiczenia i ruch są niezbędne do tego, by zdrowo i skutecznie schudnąć jest wiadome. Jednak pora dnia, którą przeznaczamy na trening nie jest bez wpływu na efekty.

Oczywiście przede wszystkim godzinę treningu należy dostosować do naszych możliwości i tego, jak wygląda tryb naszego dnia. Nie każdy bowiem może znaleźć czas o poranku, w środku dnia, czy wieczorem, by udać się na trening na siłowni, czy wyjść pobiegać.

Zobacz też: GWAŁTOWNE ODCHUDZANIE, CZY STOPNIOWA UTRATA WAGI – CO JEST LEPSZE? 

Jeśli jednak mamy możliwość dostosowania trybu dnia i wybrania dowolnej pory na trening, to jeśli naszym celem jest zrzucenie zbędnych kilogramów najlepiej będzie ćwiczyć... rano.

 

Wiele badań potwierdza, że to właśnie rano nasz organizm najlepiej spala tkankę tłuszczową. Trzeba jednak pamiętać, by nie wykonywać treningu na czczo, a po lekkim śniadaniu. Dzięki temu nasz metabolizm przyśpieszy, a efekty będą znacznie lepsze.

Zobacz też: SKUTECZNE ODCHUDZANIE I OCZYSZCZANIE ORGANIZMU - OTO PROSTY I SMACZNY SPOSÓB 

Co więcej, taki poranny trening niesie ze sobą szereg innych korzyści. Pobudzony od wczesnych godzin organizm będzie przez cały dzień miał więcej energii, a endorfiny uwalniające się podczas ćwiczeń sprawią, że już od rana będziemy mieć dobry humor, a "rozkręcony" organizm przez cały dzień spali więcej kalorii.

Jeżeli więc zależy nam na tym, by pozbyć się tłuszczu przy pomocy ćwiczeń warto wstać odrobinę wcześniej, przemóc się i zaplanowany trening odbyć o poranku.

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Thinkstock.com

Dodał(a): Paulina Lęcznar , Środa 09.12.2015 (aktualizacja: 2015-12-09)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×