Nieświeży oddech - jakie są jego przyczyny?

Niestety czasem zdarza się, że nasz oddech nie jest świeży. Aby zlikwidować problem należy najpierw poznać przyczynę. Jakie są zatem najczęstsze powody nieświeżego oddechu?

nieświeży oddech.jpg


Nieświeży oddech - jakie są jego przyczyny?

Niektórzy zmagają się z nieświeżym oddechem, ale zamiast zwalczać przyczynę, próbują od razu zwalczyć skutek. Jednak takie działanie jest zazwyczaj tylko doraźne.

Przyczyn nieświeżego oddechu jest kilka. Niektóre z nich mogą być bardzo proste do wyeliminowania, jednak czasem, nieciekawy zapach oddechu jest symptomem poważniejszych zmian w jamie ustnej. 

Zazwyczaj nieświeży oddech z ust wywołują bakterie, które znajdują się w naszej buzi. Jeśli nasze zęby nie są czyszczone prawidłowo, resztki jedzenia, które pozostają między zębami psują się i zaczynają wydzielać siarkowodór, który wywołuje niepożądany efekt.  

 

W takim wypadku należy lepiej zadbać o higienę jamy ustnej. Nie można tego bagatelizować, gdyż gromadząca się płytka nazębna może wywołać poważne zapalenie dziąseł i próchnicy, a w konsekwencji nawet do wypadania zębów.

Zobacz też: JAK SOBIE PORADZIĆ Z BRZYDKIM ZAPACHEM Z UST? 

Kolejną częstą przyczyną nieświeżego oddechu są wysuszone ślinianki. Brak śliny sprawia, że martwe komórki nie są usuwane z jamy ustnej, gromadzą się w niej i powoli zaczynają gnić i wydzielać nieprzyjemny zapach. To bardzo częsta przyczyna nieświeżego oddechu rano.

Brzydki zapach z ust może być spowodowany także przyjmowaniem niektórych leków. Palenie papierosów również bardzo często wywołuje taki efekt.

Zobacz też: JAK WYBRAĆ PASTĘ DO ZĘBÓW? 

Nieświeży oddech może być także symptomem choroby, nie tylko jamy ustnej. Może być to efekt uboczny zapalenia migdałków, cukrzycy, zapalenia zatok, a nawet raka.

Zazwyczaj prawidłowe mycie zębów, odpowiednia pasta do zębów, dobra szczoteczka i płyn do płukania ust wystarczają, by zwalczyć problem. Jeśli jednak dobra higiena nie pozwala nam wyeliminować nieświeżego oddechu, warto nieco głębiej zastanowić się nad problemem, nie bagatelizować go i skonsultować z dentystą.

Zobacz też:

Zobacz też: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com

Dodał(a): Paulina Lęcznar , Poniedziałek 11.05.2015 (aktualizacja: 2015-05-11)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×