Otyłość mamy w genach? Oto wyniki przeprowadzonych badań

Wiele osób walczy z otyłością. Czy jednak dla niektórych walka ta może być znacznie cięższa ze względu na geny? Naukowcy znaleźli odpowiedź. Zobaczcie!

otyłość przyczyny.jpg


Otyłość mamy w genach? Oto wyniki przeprowadzonych badań

 

Problem otyłości i nadwagi jest uważany, za jeden z najpoważniejszych problemów z jakimi zmaga się współczesne społeczeństwo. Niestety statystyki pokazują, że w 2014 roku aż 1,9 mln ludzi na całym świecie miało stwierdzoną nadwagę.

Zobacz też: 7 NIEZWYKŁYCH KORZYŚCI Z REGULARNEGO ĆWICZENIA 

Choć wiele osób stara się walczyć z tym problemem to jednak najnowsze badania pokazują, że otyłość może mieć znacznie więcej wspólnego z genami niż wszystkim wydawało się do tej pory. Na łamach naukowego czasopisma Nature opublikowano dwa badania, które potwierdzają tę teorię i rzucają nowe światło na problem otyłości.

 

Nasze badania wyraźnie pokazują, że skłonność do otyłości i zwiększonego indeksu masy ciała nie wynika z pojedynczego genu lub jednej zmiany genetycznej. Duża liczba zamieszanych w to genów sprawia, że ​​jest mniej prawdopodobne to, że jedno uniwersalne rozwiązanie problemu z otyłością będzie dla wszystkich jednakowo skuteczne. To jednak otwiera drzwi do różnych sposobów, możemy użyć wskazówek genetycznych, aby pomóc pokonać otyłość. - mówi badaczka Elizabeth Speliotes.

Zobacz też: BRAK MOTYWACJI DO ODCHUDZANIA? TO NA PEWNO CIĘ PRZEKONA 

Choć naukowcy nie zaprzeczają, że styl życia ma bardzo duży wpływ na to, czy mamy problem z otyłością, czy też nie, to jednak opublikowane badania pokazują, że pewne nasze geny predysponują nasze ciało do pewnego typu sylwetki. Dzięki temu, że lekarze są w stanie przewidzieć i określić typ naszej budowy, co sprawia, że znacznie skuteczniej i lepiej można zapobiegać nadwadze i otyłości.

Badania te nie są usprawiedliwieniem dla osób, które zmagają się z problemem zbyt dużej wagi i ciągle walczą o szczupłą sylwetkę, ale szansą na to, by skuteczniej wyleczyć się z tej choroby i nauczyć się jej zapobiegać.

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com

Dodał(a): Paulina Lęcznar , Czwartek 09.04.2015 (aktualizacja: 2015-04-09)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×
  • Otyłość szkodliwa dla mózgu!

    Otyłość szkodliwa dla mózgu

    Naukowcy udowodnili, że otyłość ma szkodliwy wpływ na mózg. Jeżeli zmagasz się ze zbędnymi kilogramami, koniecznie przeczytaj ten artykuł, uchroni Cię przed uszkodzeniem mózgu! czytaj więcej

  • Cytrusy w walce z otyłością

    Cytrusy w walce z odchudzaniem

    Nie od dziś wiadomo, że cytrusy wzmacniają system odpornościowy organizmu. Okazuje się również, że posiadają właściwości, które doskonale wspomagają odchudzanie i oczyszczanie organizmu. czytaj więcej