Gdy Twój partner chrapie

Masz problem z nieprzespanymi nocami ze względu na chrapanie Twojego partnera? Zobacz, jak poradzisz sobie bez konieczności kupowania zatyczek do uszu czy zmiany pokoju, w którym śpisz.

chrapanie.jpg

Według badań około 60 procent Polaków nie przesypia nocy ze względu na chrapanie swojego partnera. Brak snu wiąże się również z obciążeniem psychicznym, które wywołuje zmęczenie i zdenerwowanie na osobę chrapiącą. Specjaliści twierdzą, że chrapanie może wiązać się z poważnymi problemami w związku. Co zatem zrobić, jeśli Twój partner chrapie? Zapoznaj się z kilkoma wskazówkami, a poradzisz sobie z tą sytuacją.

TRENINGI

Osoby, które mają problem z chrapaniem, powinny jak najszybciej zmierzyć się z tym problem. Nie tylko dlatego, że jest to przeszkoda dla normalnego i zdrowego wysypiania, ale także dlatego, że może być objawem bezdechu sennego, który prowadzi do niedotlenienia mózgu, nadciśnienia tętniczego, a nawet zawału. Przyczyną chrapania może być nadwaga, zaproponuj swojemu partnerowi zmianę stylu życia i zrzucenie kilku zbędnych kilogramów. Wspólne treningi poprawią wasz nastrój, ale także sprawią, że będziecie czuli się lepiej w swoim towarzystwie i pozbędziecie się niechcianych kilogramów.

POZYCJA SPANIA

Spanie na plecach sprzyja chrapaniu. Dzieje się tak dlatego, że język opada w kierunku gardła i uniemożliwia swobodne oddychanie. Jeżeli kolejny raz obudzisz się w nocy, poproś swojego partnera o przewrócenie się na bok. Nie bój się go obudzić, pamiętaj, że to on jest przyczyną problemu i zaburza Twój sen, zatem powinien zgodzić się na kompromis.

MAGICZNE NAPOJE

W niektórych sytuacjach może pomóc domowy sposób na chrapanie. Przygotuj sok z marchewki, jabłka, soku z cytryny i korzenia imbiru. Poza tym pamiętaj, że osoby mające problem z chrapaniem powinny unikać spożywania przed snem nadmiernych ilości mleka, produktów smażonych, czekolady oraz alkoholu.

WIZYTA U LEKARZA

Być może konieczna okaże się również wizyta u lekarza. Problemy z chrapaniem może wywołać krzywa przegroda nosowa, zwężona cieśń gardła, przedłużony języczek podniebienny, przerośnięte migdały lub podniebienie. Warto zatem skonsultować się z laryngologiem i rozwiązać konflikt nabudowany nieprzespanymi nocami. Nie wszystkie zabiegi wiążą się z operacjami, dlatego dobrym pomysłem będzie jak najszybsza konsultacja ze specjalistą.

GADŻETY

Na rynku istnieje szereg gadżetów zapobiegających chrapaniu. Stosowanie elektronicznej poduszki umożliwia rozwiązanie bezsennych nocy bez inwazyjnych metod. Gdy mikrofon zainstalowany w poduszce wychwyci dźwięki wydobywające się podczas chrapania, komory, z których składa się poduszka, spowodują zmianę pozycji głowy. 

Zdjęcie: iStock

ID galerii:2136

Dodał(a): Zosia Brzezicka , Środa 31.08.2016 (aktualizacja: 2016-08-31)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (4)

Awatar
kraaa
czasami wystarczy zmienić łóżko na jakieś wygodniejsze/bardziej odpowiednie, które pozwoli utrzymać prawidłową postawę poczas snu jak chociażby meble tapicerowane sklep internetowy
Dodano: 2017-05-24 22:22:05 Zgłoś nadużycie
forsycja
Mój chłopak też miał krzywą przegrodę, też się poddał operacji, ale jak chrapał tak chrapie ;)
Dodano: 2017-01-23 14:13:00 Zgłoś nadużycie
Anonim
Ja miałam ogromne problemy z chrapaniem i bezdechem okazało się że winę ponosi za to krzywa przegroda w nosie. Poddałem się operacji w klinice Promedion u dr Charazińskiego. Teraz zupełnie inne życie.
Dodano: 2016-12-30 09:53:20 Zgłoś nadużycie
Anonim
Z tym chrapaniem to my się namęczyliśmy :D Próbowaliśmy już chyba wszystkiego. Ostatecznie zakupiłam lubemu snoreeze i od tamtej pory spokój i wreszcie ulga :D
Dodano: 2016-12-28 12:22:40 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×