Tylko godzina ćwiczeń

Ostanie badania udowadniają, że wystarczy jedynie godzina ćwiczeń tygodniowo, aby wspomóc pracę aktywności genów odpowiedzialnych za lepszą pracę mięśni i spalanie tłuszczu.

141179026.jpg

Rozruszaj mięśnie odpowiedzialne za spalanie

Jeżeli trudno Ci znaleźć czas na trening, należy to jak najszybciej zmienić.  Na nic zdają się wymówki, że potrzeba na to masę czasu i jest to niemożliwe w tak napiętym grafiku. Naukowcy odkryli, że nawet kilka minut wysiłku dziennie to dla mięśni lekcja sprawniejszego funkcjonowania. Wszystko to za sprawą zmian zachodzących w molekułach DNA, które są odpowiedzialne za ruch.

Sprawdź, o co tak naprawdę chodzi w fitnessie- kliknij tutaj!

2eaf1b7d5dc3c3fb89d7a98929c0b411_b673e0.jpg

To wszystko oznacza, że już po niewielkim wysiłku jesteśmy w stanie pobudzić geny, co pozwoli na szybsze przystosowanie mięśni do ćwiczeń fizycznych. Zwiększy to ich wydajność i przyśpieszy metabolizm cukrów i tłuszczy.

Dowiedz się, czy środki odchudzające działają- kliknij tutaj!

Foto: ThinkStockDodał(a): Paulina Lipska , Poniedziałek 22.10.2012 (aktualizacja: 2012-10-22)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (3)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
grazynkaszapolowska
ja najbardziej lubię aerobik i przy tym zostanę - trochę skakania, trochę tańczenia robi mi najlepiej. łykam ostatnio przed zajeciami figurę extraslim, to daje mi kopa i mogę ćwiczyć z póltorej godziny.
Dodano: 2013-06-09 10:54:16 Zgłoś nadużycie
dariaewaagata
U mnie- ruch jest wpisany w każdy dzień. Zimą trudno ruszyć tyłek na wieczorny jogging, ale wtedy rower stacjonarny to zbawienie :)
Dodano: 2013-02-10 17:06:12 Zgłoś nadużycie
Laura
Tylko jak się zmobilizować. Nie lubię ćwiczyć, wolę biegać.
Dodano: 2013-02-08 23:39:05 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×
  • Ciało daje Ci wskazówki, że to ten jedyny!

    Geny decydują o miłości

    Każda kobieta z pewnością pamięta dzień, w którym spotkała miłość swojego życia. Jednak zastanawiałaś się kiedyś, co sprawiło, że na jego widok poczułaś motyle w brzuchu, a serce… czytaj więcej

  • Jedz jak olimpijka!

    Dieta polskich olimpijek

    W tym roku polskie olimpijki przyciągają wzrok kibiców z całego świata. Idealne figury i kapitalną formę zawdzięczają połączeniu sportu ze zdrową dietą. Zobacz, jak możesz wzbogacić… czytaj więcej