Rowerowe tornada

Gwizdek sędziego, Jessie Duffy pedałuje na środek boiska i... co dalej? Zobacz historię dziewczyn grających w polo na rowerze!

Rowerowe tornada

Rowerowe tornada


Jessie jedną ręką trzyma kierownicę, a w drugiej kurczowo ściska kij. Lawiruje między trzema dziewczynami z przeciwnej drużyny, które starają się odciąć jej drogę do bramki. Kiedy strzela, jej partnerki hamują z piskiem, krzyżują w powietrzu swoje kije i unisono krzyczą z radości.

Bike polo uzależnia. Zakochujesz się w tym sporcie i ani się obejrzysz, a jest on już częścią Twojego życia  - mowi Jessie.

Rowerowe tornada

Rowerowe tornada


Polo na rowerach to bardzo dynamiczny i fizyczny sport, to gra kontaktowa, w której kobiety traktuje się tak samo jak mężczyzn: Kiedy dziewczyny w szkole chcą grać w rugby, wybierają mniej fizyczną, mniej siłową odmianę tej gry, tzw. touch rugby - mówi Nik. Co to znaczy? To, że w bike polo gra dziewczyn nie różni się wiele od gry chłopaków.

Ten sport naprawdę zbliża dziewczyny, dlatego tak chętnie przychodzą na boisko. A towarzystwo jest miedzynarodowe; na każdych zawodach poznajesz nowych ludzi - dodaje Julia. 


Chcesz dowiedzieć się więcej lub poczytać inne historie?
KLIKNIJ!Rowerowe tornada

Rowerowe tornada


Źródło/Foto: Mat. prasowe

Dodał(a): Magdalena Tokarczyk , Poniedziałek 16.09.2013 (aktualizacja: 2014-01-29)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×
  • Tabata - co to takiego?

    Tabata- co to takiego?

    Cztery minuty to tak mało, a wbrew pozorom przez ten czas możesz zrobić bardzo wiele dla siebie i twojego metabolizmu. Mowa o tabacie, czyli o czterominutowym interwałowym treningu… czytaj więcej

  • Interwały- spal maksymalną liczbę kalorii

    Interwały- spal maksymalną liczbę kalorii

    Ćwiczenia interwałowe polegają na wykonywaniu prostych powtórzeń na niskich obciążeniach i w multiseriach. Skuteczność treningu interwałowego jest 3 razy większa niż ćwiczeń kardio… czytaj więcej