5 sprawdzonych sposobów na kleszcze. Chroń siebie i bliskich!

Kleszcze działają szybko i niespodziewanie- zwykle nie mamy nawet pojęcia, że zostaliśmy zaatakowani. W tym roku małych krwiopijców nie brakuje, dlatego w walce z nimi warto wykorzystać sprawdzone triki!

kelsszcze.jpg

Rodzinna wycieczka do lasu to świetny pomysł na spędzenie weekendu. Całą radość może jednak popsuć strach przed kleszczami. Przede wszystkim wybierzcie odpowiednią porę- kleszcze są aktywne rano i wieczorem, dlatego najlepiej odwiedzić las w środku dnia. Wtedy też złapiecie najpiękniejsze słońce! W walce z kleszczami warto wykorzystać także naturalne sposoby, które zmniejszą ryzyko ukąszenia. Koniecznie wykorzystajcie je przy okazji rodzinnego wypadu za miasto!

Olejki

Kleszcze unikają zapachu olejków ziołowych- może to być olejek cynamonowy, goździkowy, szałwiowy czy miętowy. Olejek należy delikatnie rozcieńczyć i zaaplikować na odsłonięte miejsca na skórze.

Czosnek

Intensywna woń czosnku skutecznie odstrasza pasożyty... Oczywiście nie chodzi o to, żebyście smarowali się czosnkiem, ale wystarczy, że dodacie kilka ząbków do obiadu. To wystarczy, aby kleszcze wyczuły odstraszającą woń.

Maść rozgrzewająca

Na pewno masz ją w domu! Zawarty w niej olejek eukaliptusowy odstrasza nie tylko kleszcze, ale również owady. Pod wpływem ciepła maść działa intensywniej.

Zapachowe opaski

Można je kupić w każdej aptece. To świetne zabezpieczenie dla dzieci. Opaski zawierają mieszanki olejków zapachowych, chroniących nie tylko przed kleszczami, ale i komarami.

Balsam ochronny 

Możesz wykonać go samodzielnie. Wystarczy, że wymieszasz naturalny balsam do ciała z 20 kroplami olejku eterycznego z pelargonii. Przed wyjściem do lasu dokładnie rozprowadź go na całym ciele.

Przed wycieczką do lasu koniecznie wybierzcie odpowiednie ubrania. Mimo wysokiej temperatury lepiej unikać krótkich spodenek czy koszulek. Maluchom warto założyć czapeczkę i buty, które zasłonią całe stopy.

Zdjęcie: iStock 

Dodał(a): Alicja Bartosiak , Piątek 19.05.2017 (aktualizacja: 2017-05-19)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×