8 najlepszych filmów tanecznych z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca!

Czy wiecie, że 29 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Tańca? To święto zostało ustanowione w 1982r. dzięki inicjatywie UNESCO oraz International Dance Council. To idealny moment na przypomnienie kultowych filmów o tańcu!

ThinkstockPhotos-166152693.jpg

DIRTY DANCING

To kultowy film z końca lat 80., który pokazuje, jak miłość do tańca może połączyć dwoje ludzi, ze skrajnie różnych środowisk społecznych.
Młoda dziewczyna (Jennifer Grey) spędza wakacje wraz z rodzicami i siostrą w ekskluzywnym ośrodku wypoczynkowym. Tam poznaje przystojnego instruktora tańca John'ego (Patrick Swayze), który potrzebuje partnerki do konkursu.
Johnny uczy dziewczynę tańczyć, wspólnie biorą udział w zawodach i przy tym rodzi się między nimi niezwykłe uczucie...


GREASE

Ten film z 1978 roku był tak naprawdę jednym z dwóch, które zapoczątkowały modę na taniec w kinie,  a także umocnił spektakularną karierę Johna Travolty jako wybitnego tancerza.
W filmie Sandy i Danny spędzają romantyczne wakacje. Niestety ich uczucie zostaje wystawione na próbę, gdy wracają, jak się okazuje, do tej samej szkoły.
To Opowieść o przyjaźniach, romansach i przygodach grupy licealistów, dziejąca się w latach 50-tych
XX wieku.

Zobacz także: Jak przygotować pierwszy taniec na wesele?


FOOTLOOSE

Ren przeprowadza się z Chicago do małego miasteczka, gdzie panuje zakaz tańczenia i słuchania głośnej rockowej muzyki. Chłopak buntuje się przeciwko lokalnej władzy. W rolę buntownika świetnie wcielił się Kevin Bacon.
Co ciekawe, tytułowa piosenka „Footloose” była nominowana w 1985 roku do Oscara.

GORĄCZKA SOBOTNIEJ NOCY

„Gorączka sobotniej nocy” to nie tylko taniec, muzyka, kobiety i król parkietu. Film porusza problemy ciężkiego, trudnego życia, pewnych rozważań w stylu „Absolwenta” oraz kwestie rasizmu. Dzięki niemu John Travolta rozpoczął wielką karierę filmową otrzymując nominację do Oscara.

STEP UP- TANIEC ZMYSŁÓW

Pierwsza część przywróciła modę na taniec  współczesnemu młodemu pokoleniu i otworzyła drogę do sławy Channingowi Tatumowi.

Tyler zostaje skazany na prace społeczne w szkole artystycznej. Pewnego dnia postanawia pomóc jednej ze studentek, która traci partnera na występ.
Film doczekał się kontynuacji i ma w tej chwili aż 5 części!

BURLESKA

Te film to rewia, teatr, pióra, seks i muzyka, a przy okazji spełnienie prawdziwego american dream w jednym!
Ali, niepozorna dziewczyna z małego miasteczka o wielkim talencie, wyrusza w świat by spełnić swe marzenia i śpiewać. Trafia do The Burlesque Lounge i dopiero tam czuje się jak w domu.
Czy determinacja Ali wystarczy? Czy podupadający teatr odzyska dawną sławę? Jest muzyka, jest miłość, jest zawiść i nienawiść…

Zobacz też: 5 powodów, żeby wybrać się na pole dance


KABARET

Musicalowy klasyk na najwyższym poziomie. Wyreżyserowany przez Boba Fosse’a film, w którym główne role grają Liza Minelli i Joel Grey, to pełna uroku, raczej gorzka niż słodka opowieść o schyłku Republiki Weimarskiej. Minelli, która gra Sally, dzięki swojemu charakterystycznemu głosowi i wyglądowi stworzyła jedną z największych kreacji musicalowych wszech czasów. Ale największą gwiazdą „Kabaretu” jest muzyka- niewątpliwie każdy kojarzy takie utwory jak „Money, Money”, „Tomorrow Belongs To Me” czy „(Life Is a) Cabaret” .

MICHAEL JACKSON- THRILLER

Co prawda, nie jest to tradycyjny film, a raczej teledysk, jednak jest on formą swego rodzaju filmu krótkometrażowego i w pełni zasługuje na wymienienie pośród tanecznych produkcji.
„Thriller” stał się najlepiej sprzedającym musicalem w historii gatunku!

Foto: ThinkstockZobacz też:

Dodał(a): Katarzyna Nowatkiewicz , Piątek 29.04.2016 (aktualizacja: 2016-04-29)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×