Anna Wendzikowska - na jaki poród się zdecydowała?

Strach przed bólem, który towarzyszy rodzeniu jest jednym z najczęściej wymienianych powodów, przez który kobiety nie chcą decydować się na dziecko. Niedawna wypowiedź Anny Wendzikowskiej na ten temat odbiła się w mediach głośnym echem.

wendzikowska_poród.png

Anna Wendzikowska - jaki poród ją czeka?

Wiele kobiet boi się bólu, z którym związany jest poród. Często staje się to powodem, przez który nie chcą się zdecydować na dziecko.

Niedawno Anna Wendzikowska przyznała w programie "Dzień dobry TVN", że boi się bólu związanego z porodem, dlatego jej dziecko przyjdzie na świat poprzez cesarskie cięcie. Wokół jej wypowiedzi rozpętała się dyskusja na temat tego, czy kobiety powinny rezygnować z porodu naturalnego, ze względu na strach przed bólem?

- Moje decyzje, opinie i plany to nie jest fanaberia. To wszystko jest uzasadnione i wyważone, poparte przemyśleniami, argumentami. Nie wykluczam oczywiście, że zdanie mogę zmienić i nie zamykam sobie do tego drogi, ale na tę chwilę jest tak, jak powiedziałam - wyjaśnia Anna Wendzikowska podczas rozmowy z agencją informacyjną Newseria Lifestyle.

Dziennikarka przyznała, że nie zdawała sobie sprawy z tego, że jej wypowiedź może spotkać się z tak negatywnym odzewem. Wypowiedź i decyzję Anny Wendzikowskiej krytycznie skomentowała także dziennikarka Karolina Korwin-Piotrowska mówiąc, że jej wystąpienie w programie było "poniżej pasa".

wendzikowska.jpg Anna Wendzikowska i Patryk Ignaczak

Oprócz komentarzy mało pochwalnych dziennikarka przyznała, że w dostaje bardzo dużo e-maili od kobiet, które dzieliły się z nią swoimi osobistymi historiami związanymi z porodem.

Bardzo dużo wiadomości od kobiet, które w długich e-mailach dzieliły się ze mną swoimi doświadczeniami, co było bardzo miłe, bo świadczy o zaufaniu  do mnie. Opowiedzenie takiej osobistej historii, wiąże się jednak swego rodzaju ryzykiem i jest dużą otwartością. Te wszystkie reakcje, które się pojawiły, były bardzo sympatyczne, bardzo pozytywne i miłe – mówi Anna Wendzikowska.

Dziennikarka przyznaje jednak, że nie przejmuje się opiniami innych. Uważa, że każdy ma prawo do podejmowania decyzji i kierowania się w życiu tym, co uważa za słuszne.


Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: KAPiF

Newseria Lifestyle CMYK-01.jpg


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Czwartek 16.10.2014 (aktualizacja: 2014-10-16)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×