VIRAL: Eksperyment UNICEFU udowadnia, kto z nas pomógłby zagubionemu dziecku...

Badania, w których wzięła udział mała dziewczynka, musiały zostać przerwane.

ananoglowne.jpg

UNICEF przeprowadził eksperyment społeczny, który pokazuje, jak bardzo powierzchowni jesteśmy, jeśli chodzi o ocenę innych. W badaniu wzięła udział 6-letnia Anano. Dziewczynka odegrała dwie role- najpierw była dobrze ubraną dziewczynką, która po prostu się zgubiła, a następnie udawała bezdomną. Stosunek przechodniów do małej dziewczynki zmieniał się w zależności od tego, jakie ubrania miała na sobie... Okazuje się, że małe, bezdomne dziecko było jedynie odganiane przez dorosłych, natomiast pięknie ubrana Anano mogła liczyć na pomoc każdego!

Kontrowersyjny eksperyment musiał zostać przerwany, ponieważ dziewczynka coraz gorzej radziła sobie z negatywnymi reakcjami obcych. Mimo że Anano jest jedynie dziecięcą aktorką, sytuacja którą przedstawiła, jak jak najbardziej prawdziwa i ma miejsce w wielu miejscach na świecie... Film obiegł cały Internet- do tej pory obejrzało go ponad 2 miliony osób!

Echa eksperymentu 

Jak na wynik kontrowersyjnego badania reagowali ludzie? Większość internautów reagowała złością na przedstawione w eksperymencie postawy dorosłych, jednak nie zabrakło opinii broniących tego typu zachowania. Co o tym sądzisz?

Zdjęcie: Youtube 


Dodał(a): Alicja Bartosiak , Niedziela 14.05.2017 (aktualizacja: 2017-05-14)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
JA rozumiem tych, którzy odpędzali małą jak wyglądała jak bezdomna. Wystarczy przypomnieć sobie w Polsce małych Romów i Rumunów wykorzystywanych do żebrania przez rodziców - jak potrafili się zachować jak się odmówiło ,,datku". Też bym nie chciała kontaktu z takim dzieckiem.
Dodano: 2017-05-22 23:32:01 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×