5 sztuczek, jak wyprasować ubrania bez żelazka

Kilka ciekawych sztuczek, które mogą wam się przydać szczególnie w czasie wakacyjnych wyjazdów.

jak-wyprasowac-ubrania-bez-zelazka.jpg

Gdy pojedziecie na wakacje, może się zdarzyć, że nie będziecie mieli żelazka pod ręką, a w ubraniach wyjętych z walizki wstyd będzie pokazać się na mieście, tak będą wygniecione. Tu nawet nie chodzi o to, że źle będziecie się w nich czuli, ale jak to będzie wyglądało na zdjęciach?!

Podobny problem mają zawsze na początku pierwszoroczni studenci, którzy opuścili rodzinne gniazdo i nie dorobili się jeszcze żelazka. A czasem, nawet jeśli macie żelazko, może wam ono zupełnie niespodziewanie odmówić posłuszeństwa. Co wtedy, jak wyprasować ubrania bez żelazka? Jest na to rada, a nawet pięć.

Zobacz też: Jak pościelić łóżko nie wychodząc z niego?

Oto 5 sztuczek, które pomogą wam wyprasować ubrania bez żelazka:

1. Z prostownicą do włosów

Z pogniecionym kołnierzem koszuli albo brzydkimi zmarszczkami na bluzce idealnie poradzi sobie prostownica do włosów. Należy tylko przyłożyć ją, gdzie trzeba i stale kontrolować temperaturę. Bawełna wytrzyma i wyższą temperaturę, ale w przypadku jedwabiu - bądźcie ostrożni. 

2. Z suszarką do włosów

Nałóż na siebie pogniecione ubranie i przyłóż w miejsca zagięć włączoną suszarkę w odległości ok. 5 cm od odzieży. Powiew ciepłego powietrza powinien usunąć największe zagniecenia.

3. Z kostkami lodu

Rozwieś pogniecione ubranie na suszarce. W miejsce zagnieceń przyłóż kostki lodu i pozostaw je, aż się roztopią na ubraniu. 

4. Z rolowaniem

Połóż swoją pomarszczoną bluzkę na płaskiej powierzchni, następnie zroluj ją mocno jakbyś zawijała naleśnika. Następnie bluzkę-naleśnik wsadź pod materac na ok. 15-30 minut.

5. Z czajniczkiem dO herbaty

Zagotuj wodę i wlej wrzątek do czajniczka do parzenia herbaty, ale tak, by nic nie wylewało się przez dziubek. Gorący czajniczek przesuwaj delikatnie i powoli po zagnieceniach. Ważne - wcześniej sprawdź jakie dno ma naczynie, żeby nie pozaciągać tkaniny. Jeśli chcesz, możesz od razu zaparzyć w czajniczku herbatę, ale bezpieczniej jest wlać wodę. 

Zobacz też: Co o waszym związku mówi sposób w jaki śpicie?

Źródło: MilionKobiet.pl, PureWow.com
Foto: Shutterstock


Dodał(a): Karolina Zdunowska , Poniedziałek 06.07.2015 (aktualizacja: 2015-07-06)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (8)

Awatar
Anonim
6.ŻELAZKO W SPRAYU

https://www.facebook.com/zelazkowsprayu
Dodano: 2019-03-23 17:34:16 Zgłoś nadużycie
Anonim
Wonderful illustrated information. I thank you about that. No doubt it will be very useful for my future projects. Would like to see some other posts on the same subject!
Hell’s Kitchen
Dodano: 2018-12-09 07:19:40 Zgłoś nadużycie
Anonim
Its a great pleasure reading your post.Its full of information I am looking for and I love to post a comment that "The content of your post is awesome" Great work.
AFC Institute
Dodano: 2018-12-08 07:24:32 Zgłoś nadużycie
Anonim
Great post, you have pointed out some fantastic points , I likewise think this s a very wonderful website.
Blue Dogs https://bluedogs.us/
Dodano: 2018-12-06 08:35:37 Zgłoś nadużycie
Anonim
I read that Post and got it fine and informative. Please share more like that...
go to my blog
Dodano: 2018-11-25 11:06:59 Zgłoś nadużycie
Anonim
Gdy nie chce mi się prasować to dokładnie składam ubrania w kostkę. Następnie kładę jedno na drugie i na takiej ubraniowej wieży siadam. W ten sposób oglądam telewizję lub czytam książkę, a ubrania prasują się same. Według mnie to bardzo praktyczny sposób, ponieważ jeżeli i tak oglądałbyś telewizję, to czemu przy okazji nie wyprasować sobie kilku ciuszków? Oczywiście na raz można prasować zarówno jedno ubranie jak i kilka. Gdy masz dziecko to możesz włączyć mu bajkę, a na krzesło na którym siedzi położyć złożone i pogniecione ubrania. W ten sposob dziecko ucieszy sie z takiego podwyzszenia a przy okazji bardzo ci sie przyda. zarzarówno jedno ubranie jak i kilka.
Dodano: 2016-05-08 23:52:06 Zgłoś nadużycie
Anonim
Żelazkiem?
Dodano: 2015-07-06 13:26:09 Zgłoś nadużycie
Anonim
jak na rozwieszonym ubraniu zostawić kostki lodu? mam małą parownicę do prasowania, bawełny nie da rady uprasować
Dodano: 2015-07-06 12:25:21 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×