Akcja "Niewykluczone" dla każdej kobiety!

Dolegliwości zdrowotne są jedną z głównych przyczyn rezygnacji z planów wśród kobiet, dlatego też zainicjowano akcję "Niewykluczone", promującą postawę społeczną kobiet. Poznaj jej szczegóły!

Akcja "Niewykluczone" dla każdej kobiety!

Akcja "Niewykluczone" dla każdej kobiety!


Dolegliwości zdrowotne są jedną z głównych przyczyn rezygnacji z planów wśród kobiet. Najczęściej to one są powodem wykluczenia Polek z przyjemności, jakie dają im życie seksualne (28%), praca (24%) oraz aktywność sportowa (22%). Na plany związane z życiem seksualnym największy wpływ mają infekcje układu moczowego. Z powodu ZUM w dowolnym obszarze musiało przynajmniej raz zrezygnować aż 15% Polek.

Problemy związane z układem moczowym są wśród kobiet bardzo powszechne. Trzy na cztery Polki doświadczyły tego rodzaju dolegliwości osobiście – wynika z badań  przeprowadzonych w ramach akcji "Niewykluczone". 84% kobiet słyszało o problemach z układem moczowym u osoby z bliskiego otoczenia. Najczęstszymi objawami, jakich doświadczają kobiety w tym trudnym okresie, są częste wizyty w toalecie oraz pieczenie lub ból przy oddawaniu moczu (po 63%). Prawie jedna trzecia (27%) cierpiała z powodu ZUM w ciągu ostatniego roku.

"Bolesne parcie na pęcherz, ból i pieczenie w czasie oddawania moczu, a także gorączka, bóle podbrzusza i krzyża, dreszcze i ogólne rozbicie to objawy towarzyszące zakażeniu układu moczowego. Zna je co druga kobieta, bo jest to jedna z najczęściej występujących kobiecych przypadłości. Stąd też w naturalny sposób ZUM jest jedną z najczęstszych przeszkód, ograniczających możliwość normalnego funkcjonowania. Współczesne kobiety nie chcą, aby cokolwiek przeszkodziło im w realizacji planów. Do mojego gabinetu przychodzą kobiety aktywne seksualnie, po menopauzie oraz w ciąży. Świadome, nastawione na szybkie rozwiązania wiedzą, że tak intymnych spraw nie można bagatelizować" - mówi dr n. med. Grzegorz Południewski, ekspert akcji "Niewykluczone".

Ze względu na łatwość infekcji, które uniemożliwiają realizację planów, warto stosować się do podstawowych zasad profilaktycznych, które mogą ograniczyć ryzyko zachorowania takich jak: przestrzeganie higieny oraz przyjmowanie odpowiedniej ilości płynów.

Akcja "Niewykluczone" dla każdej kobiety!

Akcja "Niewykluczone" dla każdej kobiety!"Zalecamy wypijanie ok. 2,5 litra płynów dziennie ze względu na wypłukiwanie szkodliwych drobnoustrojów z układu moczowego. Będzie to wiązało się z częstymi wizytami w toalecie, ale
w przypadku ZUM wstrzymywanie opróżniania pęcherza nie jest wskazane. Należy także o tym pamiętać po stosunku oraz przed snem. Kobietom po menopauzie zaleca się stosowanie kremów dopochwowych z hormonami, które dzięki zmianom pH ograniczają zdolność bakterii chorobotwórczych do namnażania. Pomocne jest także zażywanie preparatów zawierających ekstrakt z żurawiny. Kiedy po 2-3 dniach domowej kuracji nie ma poprawy lub zapalenie się zaostrza, należy niezwłocznie udać się do lekarza" – tłumaczy ekspert.

"Niewykluczone" to akcja promująca postawę społeczną kobiet, które nie dają się wykluczyć z przyjemności życia. Każda kobieta chce się realizować w życiu. Nie chce być wykluczona z pasji, planów, nieprzewidzianych przygód oraz codziennych obowiązków.

Żadna nie lubi, kiedy coś staje jej na przeszkodzie, niezależnie od tego, czy jest to bariera psychologiczna, społeczna czy fizyczna. Dlatego akcja "Niewykluczone" popiera kobiety, które starają się być przygotowane na każdą okazję, są świadome i energiczne – działają aktywnie, nie oglądają się za siebie i nie rozpaczają w momencie porażki. Zawsze szukają wyjścia z sytuacji, nie pozwalają się wykluczyć z ważnych aspektów życia – są wśród nich matki, sportsmenki, kobiety biznesu. Liczy się dla nich radość i spełnienie.


Źródło: Mat. prasowe
Foto: Shutterstock
Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Poniedziałek 20.01.2014 (aktualizacja: 2014-01-20)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×