"Alkohol i kluczyki? Wykluczone." - Zobaczcie nową kampanię przeciw pijanym kierowcom

Problem jazdy po alkoholu nadal jest tym, co niestety zdarza się zbyt często. Z tego powodu powstała nowa kampania społeczna, która ma uświadamiać.

alkohol i kluczyki.jpg

YouTube.com/KrajowaRadaBezpieczeństwaRuchuDrogowego

Jazda po alkoholu jest bardzo niebezpieczna. Niektórym wydaje się, że nic im nie jest po 3 lampkach wina, czy 2 piwach, a jednak czas reakcji i spostrzegawczość zdecydowanie kuleją, gdy mamy w organizmie trochę procentów...

Niestety, pijani kierowcy to wciąż plaga na naszych drogach. Mimo wielu akcji policji, wysokich mandatów, czy nawet spraw karnych, wiele osób nadal nie boi się wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu. najgorsze jest to, że najczęściej cierpią na tym niewinni.

 

Liczba wypadków z udziałem nietrzeźwych kierowców jest zatrważająca. Bardzo często wsiadanie za kierownice jest także pośrednio winą społeczeństwa. Wiele osób biernie podchodzi do sytuacji, w której widzi, że ktoś po alkoholu siada za kierownicę.

Zobacz też: CIĄŻA I RAK JEDNOCZEŚNIE? "BOSKIE MAMY" TO NOWY PROGRAM FUNDACJI RAK'N'ROLL 

Właśnie z tą biernością postanowiła walczyć Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Nowa kampania społeczna promuje reagowanie i zapobieganie wsiadaniu pijanych kierowców za kółko ma uświadamiać, że Ci, którzy przybywają z osobą, która zamierza wsiąść nietrzeźwa do samochodu mogą temu zapobiec.

Krótki film pokazuje typowe sytuacje i zabawne rozwiązania, które podejmują znajomi, by powstrzymać wsiadanie pijących alkohol za kierownicę.

Zobaczcie sami. 


Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: YouTube


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Sobota 17.10.2015 (aktualizacja: 2015-10-17)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar