Angelina Jolie opowiada o szokujących praktykach członków ISIS!

Znana aktorka już od kilku lat zajmuje się przeciwdziałaniem seksualnym zbrodniom wojennym. Tym razem przed Izbą Lordów wyjawiła szokujące fakty na temat postępowania członków Państwa Islamskiego wobec małych dziewczynek i kobiet.

angelina jolie.jpg
Angelina Jolie opowiada o szokujących praktykach członków ISIS

Angelina Jolie znana jest nie tylko jako wzięta aktorka hollywood, ale także jako kobieta, która stara się walczyć o prawa tych najbardziej bezbronnych.

Od wielu lat nie tylko mówi o tym, by pomagać tym, którym bieda nie daje żyć, lub tym, którzy znaleźli się w samy sercu wojny - nie z własnej woli. Jej podróże do Afryki, czy Iraku mają za zadanie przyciągnąć uwagę i zwrócić oczy bogatszych krajów na biedę i tragiczne warunki, w jakich bardzo często wychowywać się muszą bezbronne dzieci.

Zobacz też:  Szokujące wyznanie oprawcy: "To kobieta jest bardziej odpowiedzialna za gwałt"

Angelina Jolie jest przedstawicielką Preventing Sexual Violence Initiative, czyli stowarzyszenia, które ma przeciwdziałać przemocy seksualnej. Stając z ramienia właśnie tego stowarzyszenia aktorka przed Izbą Lordów w Wielkiej Brytanii podzieliła się doniesieniami na temat szokujących praktyk członków ISIS.

- Przez blisko 10 lat odwiedzałam miejsca walk i spotykałam się z rodzinami i ofiarami przemocy seksualnej. (...) Pamiętam dokładnie spotkanie z małą dziewczynką w Iraku, była bardzo młoda, miała 7 może 8 lat, kołysała się w przód i w tył wpatrzona w ścianę, a łzy spływały jej po twarzy, bo została brutalnie zgwałcona wiele razy. Nie można było z nią porozmawiać, nie można było jej dotknąć. Czułam się całkowicie bezradna i nie wiedziałam co mogłabym dla niej zrobić. - mówiła aktorka przed Izbą Lordów.


Ta straszna historia to nie jedyne straszne doświadczenie, którego świadkiem była Angelina podczas pobytu na terenach objętych wojną. 

- Co więcej, niedawno spotkałam się w Iraku z 13-letnią dziewczynką, która była przetrzymywana w pokoju z wieloma innymi dziewczynkami. Zabierano je dwójkami do brudnego i na brudnej kanapie gwałcono je wiele razy. Powiedziano mi także, że gorsze od tej przemocy fizycznej było to, że musiały stać w tym pokoju i patrzeć jak sprzedaje się ich koleżanki. Słuchać, jak mężczyźni spierają się, ile są warte. Wyceniali je na 40, 50 dolarów. - wyznaje Angelina Jolie.

Zobacz też:  Barbara Kurdej-Szatan i Dorota Wellman ostro wypowiedziały się o gwałcicielach

Aktorka postanowiła podzielić się tymi doświadczeniami, które tak mocno nią wstrząsnęły, by zwrócić uwagę na problem przemocy seksualnej jako skutecznej broni, którą obrali sobie terroryści, z który jak najszybciej trzeba zacząć skutecznie walczyć.

- Najważniejszą rzeczą jest, by zrozumieć czym to jest. To nie jest erotyka, to przemoc, brutalność, gwałtowność, terrorystyczna broń, która używana jest wszędzie. Najbardziej agresywna grupa terrorystyczna dobrze wie, że jest to skuteczna broń i używają jej jako centralny punkt ich terroru, jako sposób na zniszczenie społeczeństwa i rodziny i w ten sposób atakują, niszczą i odczłowieczają. - podsumowała Angelina Jolie.

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: FamenFlynet/Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Czwartek 10.09.2015 (aktualizacja: 2015-09-15)

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (12)

Awatar
Anonim
ps.i napewno nie robo tego dla rozgłosu , badz słowy bo ja już MA!
Dodano: 2015-09-15 22:07:29 Zgłoś nadużycie
Anonim
To jest kobieta, nienagnna, kobieta, ktora ma Wszystko mimo to interesuje sie innymi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!podziwiam bo mimo, że ma wszystko robi to co czuje! inni niech oceniaja@
Dodano: 2015-09-15 22:05:19 Zgłoś nadużycie
Anonim
Anoniemie z 2015-09-15 09:55:57 to chyba raczej poziom tłumaczenia.
Dodano: 2015-09-15 19:05:24 Zgłoś nadużycie
Anonim
Widzimy dokładnie zachód przygarnia takich .Gdzie sprawiedliwość , na tamtym świecie chyba.Panowie tego świata.
Dodano: 2015-09-15 17:57:20 Zgłoś nadużycie
Anonim
Po pierwsze zeby przetłumaczyć cos z angielskiego na polski warto byłoby znać ten język. Ja wiem, ze na takich portalach ciezko w ogole o znajomosc polskiego, wiec nie ma sie co czepiac niezgrabnego tlumaczenia. Chcialam tylko dodac, ze bogatsze kraje dobrze wiedza co tam sie dzieje. I żadna swieta Anglina nie skloni ich do pomocy im, dopoki biernosc (zakulisowa aktywnosc) im sie oplaca. Jedynie ona sama zyskuje na tym dobry pr.
Dodano: 2015-09-15 17:07:03 Zgłoś nadużycie
Anonim
Bądźmy szczerzy, kogo to obchodzi? Kolejna straszna prawda, kolejna z kolejnych... Nie dość, że mamy masę własnych problemów, to jeszcze zmusza się nas byśmy zajmowali się problemami innych, zupełnie obcych kulturowo i niereformowalnych ludzi. Ludzi, którzy wyciągają rękę po socjal i chwilę potem biją/szykanują/mordują Europejczyków na ulicach. Aktualnie "rdzenni mieszkańcy" są już tak zmęczeni i wkurzeni na ISIS/ nielegalnych imigrantów/muzułmanów, że najchętniej zrzuciliby na Syrię i Irak kilka głowic nuklearnych - bo to wydaje się najszybszym rozwiązaniem problemu. Już nie pamiętam kiedy społeczeństwo było tak wściekle na rząd i całą EU (poza Węgrami). Z jednej strony wściekłe społeczeństwa Europy, którym rząd knebluje usta, z drugiej krajowi "władcy", którzy wydają się naiwni jak blondynki z dowcipów.
Dodano: 2015-09-15 16:38:41 Zgłoś nadużycie
Anonim
a pod artykułem zdjęcia uśmiechniętych od ucha do ucha celebrytów
Dodano: 2015-09-15 14:54:24 Zgłoś nadużycie
Anonim
Ach ta Żabolina, jaka ona jest cudotwórczyni........
Dodano: 2015-09-15 11:39:21 Zgłoś nadużycie
Anonim
cieszę sie że Angelina sie tym zajmuje.tylko żeby to cos dało,bo problem przemocy sexualnej i niewolnictwa sexualnego jest straszny!!!
kazdy kto tak robi jest zwyklym pedofilem.jak mozna dzieci czy kogokolwiek zgwalcic???
Dodano: 2015-09-15 11:08:40 Zgłoś nadużycie
Anonim
A większość uchodźców, którzy niby uciekają od ISIS to młodzi mężczyźni. Uchodźcy... jasne.
Dodano: 2015-09-15 10:43:36 Zgłoś nadużycie
1  2  »

Zobacz również

×