Brzydki zapach z butów - 6 porad jak go usunąć

Nie da się ukryć, że nieprzyjemny zapach z butów to dla wielu poważny problem. Sprawdźcie, jak sobie z nim poradzić.

Brzydki zapach z butów - 6 porad jak go usunąć

Brzydki zapach z butów - 6 porad jak go usunąć


Zdarzyło się Wam pójść na imprezę do znajomych i wstydzić się zdjąć buty? A może byliście uczestnikami sytuacji, w której to ktoś obok niestety zdjął obuwie? Trzeba pamiętać, że ten problem może spotkać każdego. Najpierw musimy przede wszystkim dociec dlaczego się pojawił, a najczęściej są dwie przyczyny: materiały, z których zostało wykonane obuwie są złej jakości, a poza tym but nie ma wentylacji; stopy się pocą, przez co wydzielina wsiąka we wnętrze buta, gdzie pozostaje jełczejąc, rozkładając się itd. Trzeba pamiętać, że taki but jest również skupiskiem bakterii. 

Jak sobie z tym problemem poradzić? 

1. Herbata

Jeżeli dopiero niedawno zaczęliście wyczuwać nieprzyjemny zapach z buta i nie jest on jeszcze zbyt mocny, to trzeba natychmiast zareagować. Najlepiej zebraną wilgoć wchłonąć i zneutralizować zapach, w czym pomogą nam saszetki herbaty ekspresowej. Wystarczy nimi wypełnić wnętrze buta i zostawić na noc. 

2. Żwirek dla kotów


Jak wiadomo, zadaniem żwirku w kuwetach jest właśnie pochłanianie wilgoci i neutralizowanie nieprzyjemnych zapachów, dlatego też warto nim wypełnić obuwie i pozostawić na noc. 

3. Soda oczyszczona

Oprócz tego, że zabija brzydki zapach, to na dodatek pokonuje bakterie. Ją również należy wsypać do buta i pozostawić na jakiś czas, a potem usunąć np. za pomocą odkurzacza z niewielką ssawką. 

Brzydki zapach z butów - 6 porad jak go usunąć

Brzydki zapach z butów - 6 porad jak go usunąć


4. Mieszanka suszonej cytryny i szałwii

Te ususzone składniki należy zawinąć w bawełniany woreczek i włożyć na noc do butów. Zarówno cytryna, jak i szałwia zneutralizują nieprzyjemny zapach, a zioło na dodatek zadziała antybakteryjnie. 

5. Pielęgnacja stóp

Przeciwdziałanie brzydkiemu zapachowi stóp należy rozpocząć o zadbanie o stopy. Nadmiernej ich potliwości zapobiegną ziołowe kąpiele oraz noszenie bawełnianych skarpetek. 

6. Specjalistyczne środki


Zarówno w sklepach, jak i aptekach dostępne są spray'e i pudry, które przeciwdziałają nadmiernej potliwości stóp, a także specjalne sprzęty, które pomagają osuszyć obuwie. 

Miejmy też na uwadze, że często noszone obuwie nie ma możliwości dokładnego wyschnięcia, dlatego też najlepiej jest chodzić w jednej parze butów co dwa dni lub rzadziej. 

Jak wy sobie radzicie z nieprzyjemnym zapachem z butów?Zobaczcie także: Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Shutterstock


Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Niedziela 30.11.2014 (aktualizacja: 2014-11-30)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×