Co zrobić ze zwierzakiem, gdy wyjeżdżasz na urlop?

Podstawowa zasada - nigdy nie zostawiaj zwierzaka samego. Poznaj inne sposoby, dzięki którym Twój pupil nie ucierpi.

zwierze w wakacje.jpg
Weź go ze sobą

Pupil będzie przeszczęśliwy, kiedy wybierze się w podróż razem z nami. Tylko my, jako prawowici właściciele, znamy jego potrzeby, żywieniowe preferencje czy charakterystyczne zachowania.
To oczywiście najlepsze rozwiązanie, ale dobrze wiemy, że nie zawsze proste do zrealizowania.

Zostaw u rodziny

W tym przypadku można mieć pewność, że zaufana osoba odpowiednio zajmie się zwierzęciem i nic mu nie grozi. Poza tym, pupil będzie przy osobie, którą być może już wcześniej poznał, co wiąże się dla niego z mniejszym stresem. Niestety jednak często rodzina czy znajomi odmawiają pomocy, ponieważ obawiają się odpowiedzialności, boją się, że sobie nie poradzą.

Warto zobaczyć:Najsłodsze pupile gwiazd! Zobacz ich zdjęcia na Instagramie!

Hotel dla zwierząt

Dobrym rozwiązaniem na czas naszej nieobecności są hotele dla zwierząt, gdzie mają one zapewnioną całodzienną opiekę. Mimo doskonałych warunków i zachowaniu stałego rytmu dnia, jest to dla zwierzaka stresująca sytuacja. Dlatego, jeśli się decydujemy na coś takiego, dopilnujmy, by nie trwało to zbyt długo.

Sąsiedzka wymiana

Warto zostawić swojego pupila u sąsiadów z tego względu, że jest to zdecydowanie mniej stresujące, bo zwierzak zostaje w znajomym i bezpiecznym środowisku. Nieraz sąsiedzi na czas wyjazdu opiekują się czworonogiem, a gdy oni są w podobnej potrzebie, jest odwrót.

Fot: Thinkstock

Zobacz też:
ID galerii:692Dodał(a): Katarzyna Nowatkiewicz , Sobota 16.07.2016 (aktualizacja: 2016-07-16)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
amelja
ja najczęściej podróżuję autem i zabieram psiaka ze sobą. mam taką specjalną matę z kegel24.pl więc psiak podróżuje w komfortowych warunkach a ja jestem spokojna o tapicerkę ;)
Dodano: 2017-12-22 13:13:18 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×