Czy Polacy lubią się obdarowywać prezentami i gdzie je najczęściej chowają?

Najnowsze badania pokazują, że 6 grudnia to wyjątkowy dzień dla Polaków. Czy naprawdę Polacy lubią się obdarowywać?

Czy Polacy lubią się obdarowywać prezentami i gdzie je najczęściej chowają?

Czy Polacy lubią się obdarowywać prezentami i gdzie je najczęściej chowają?

Grudzień to wyjątkowy miesiąc, gdyż już na samym początku jest okazja, by wręczyć drobne upominki swoim najbliższym. Wszyscy przecież doskonale wiedzą z czym wiąże się data 6 grudnia... 

Z najnowszych badań przeprowadzonych przez Grupę IQS wynika, że znaczna większość Polaków lubi dawać sobie upominki 6 grudnia. Aż 2/3 naszych rodaków przyznaje, że obchodzi mikołajki i sprawia im to przyjemność.

Wyniki badania pokazują, że święto Mikołaja najpopularniejsze jest wśród młodych ludzi. Choć wydawać by się mogło, że powodem tego jest często obchodzenie mikołajek w szkole, ale duża grupa młodych kupuje także prezenty swoim rodzicom i rodzeństwu.

 

W 73 procentach prezentowych paczek znajdują się słodycze, maskotki w 23, a kosmetyki w 37. Gdzie natomiast najczęściej paczki lądują?

Prawie połowa Polaków obchodzących mikołajki, bo aż 41 procent, wręcza świąteczne upominki osobiście. Natomiast Ci, którzy preferują niespodzianki, zazwyczaj chowają prezent pod poduszkę (31proc.). Co ciekawe drugą co do popularności kryjówką są buty. To w nich chowa przygotowane prezenty aż 18 procent respondentów.

Na mikołajkowe prezenty Polacy nie wydają ogromnych sum pieniędzy. Badani respondenci deklarowali, że na upominki wręczane 6 grudnia nie wydają więcej niż 50 zł. 

A wy, gdzie schowaliście tegoroczne prezenty? 

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Środa 10.12.2014 (aktualizacja: 2014-12-10)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×