Domowy antyalergiczny płyn do mycia naczyń? Oto prosta receptura

Mycie naczyń to czynność, która może mocno podrażniać naszą skórę. Oto receptura, która pozwoli Ci przygotować płyn łagodny dla Twoich dłoni, ale nadal bardzo skuteczny.

domowy płyn do mycia naczyń.jpg

Domowy antyalergiczny płyn domycia naczyń? Oto prosta receptura

Coraz więcej osób cierpi na alergię. Niestety, zazwyczaj środki do czyszczenia w naszych domach są mało przyjazne dla naszej skóry, a zwłaszcza dla skóry tych, którzy borykają się właśnie z alergią. 

Choć wymyślono wiele pomocy, takich jak zmywarka, nie da się mimo wszystko zupełnie uniknąć mycia naczyń. Ta czynność w większym lub mniejszym stopniu obecna jest w życiu każdego z nas, a zwłaszcza gospodyni domowej.

Zobacz też: OTO PRODUKTY SPOŻYWCZE, KTÓRE POMOGĄ CI W SPRZĄTANIU 

Płyny do mycia naczyń są jednak bardzo często produkowane na bazie różnych chemikaliów, niekoniecznie przyjaznych naszej skórze. Niektóre z nich mogą wywoływać nawet silne reakcje alergiczne. Zaczerwienienia, piekące lub swędzące dłonie to z pewnością problem, z którym zmagaliście się nie raz.

Mamy dla was rozwiązanie tego dość uciążliwego problemu. Nie od dziś wiadomo, że to co naturalne i przygotowane ze znanych składników jest dla nas najbezpieczniejsze. W domu można przygotowywać nie tylko mnóstwo naturalnych kosmetyków, ale także środków czystości, a oto receptura na jeden z nich.

 

SKŁADNIKI:

sok z 3 cytryn
1 1/2 szklanki wody
1 szklanka soli
1 szklanka białego octu

Zobacz też: TRUDNE ZABRUDZENIA W KUCHNI? USUŃ JE DOMOWYMI SPOSOBAMI 

Aby przygotować antyalergiczny płyn do mycia naczyń należy wymieszać te wszystkie składniki w niewielkim garnku i gotować przez około 10 minut , aż cała mikstura zgęstnieje. Po tym czasie wystarczy odstawić płyn do przestygnięcia i przelać do przygotowanej butelki. 

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Czwartek 05.03.2015 (aktualizacja: 2015-03-05)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×