Dzień Dziadka

Jego mądrość i doświadczenie pomagają nam w wielu momentach naszego życia. Jest podporą całej rodziny, wspiera nas i pomaga w trudnych chwilach - dlatego w jego dniu – Dniu Dziadka podarujmy mu niezwykłe chwile i pamiętajmy o serdecznych życzeniach oraz kilku ciepłych słowach.

Dzień dziadka

W Polsce Dzień Dziadka obchodzimy 22 stycznia, natomiast W Ameryce i Kanadzie obchodzony jest Narodowy Dzień Dziadków w pierwszą wrześniową niedzielę po Święcie Pracy. Z kolei w Japonii nie obchodzi się oddzielnie dnia dziadka tylko Dzień Szacunku dla Wieku, a święto to wypada we wrześniu w trzeci poniedziałek miesiąca.

Za co kochamy naszych dziadków? Za odwagę, pewność siebie, upór, poczucie humoru, inteligencję, empatię, lub po prostu za to, że są. Dzisiaj jest ich święto. Niech ten dzień będzie dla nich wyjątkowy.

Wszystkim dziadkom życzymy wszystkiego najlepszego w dniu ich święta i dedykujemy wiersz Wandy Chotomskiej "Kwiaty dla dziadka".

Kto ci powie o dawnych latach
tych lat naoczny świadek.
Jak kraj nasz rośnie, jak ludzie rosną
opowie ci twój dziadek.

Otworzy serce, kieszeń otworzy,
podsunie czekoladę.
Z twoich sukcesów zawsze się cieszy.
Kto? No wiadomo dziadek.

A jak coś spsocisz, a jak naknocisz
jak trzeba spytać o radę -
to kto za uszy wyciągnie z biedy?
Wiadomo - zawsze dziadek!

Więc wnuki proszą , żeby w kwiaciarniach
kwiatków nie chować pod ladę.
Dziadek ma święto!
Kwiaty dla dziadka!
Wiwat, niech żyje dziadek!Drogie Internautki i Internauci! Jesteśmy bardzo ciekawe, za co najbardziej cenicie swoich dziadków. Czekamy na Wasze komentarze i życzenia dla Waszych dziadków!Dodał(a): Marcelina Romańska , Niedziela 22.01.2012 (aktualizacja: 2012-01-20)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×