ECCO Walkathon 2012 za nami!

Po raz ósmy w Polsce w sobotę wystartował ECCO Walkathon, największy na świecie spacer charytatywny. Ponad 18 766 tysięcy osób zgromadziło się na Agrykoli, by przekazać na cele charytatywne łącznie ponad 601 092 tysięcy złotych. Dziękujemy za każdy przebyty kilometr!

ECCO Walkathon 2012 za nami!

ECCO Walkathon 2012 za nami!Mechanizm akcji jest niezmienny od ośmiu lat – za każdy przebyty przez uczestnika kilometr, firma ECCO wpłaca 4 złote na konto wybranej przez niego organizacji charytatywnej. W tym roku do wyboru były dwie trasy - sześcio- i dziesięciokilometrowa. Każdy, kto wziął udział w ECCO Walkathonie mógł wesprzeć projekty realizowane przez trzy organizacje charytatywne:  Fundację TVN "nie jesteś sam" w ramach pomocy dzieciom chorym na mózgowe porażenie dziecięce, Fundację Radia ZET, z którą wspólnie zakupimy ultrasonograf umożliwiajacy wykrywanie wad serca
u dzieci jeszcze przed ich narodzinami dla Zakładu Diagnostyki i Profilaktyki Wad Wrodzonych Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi oraz warszawski Ogród Zoologiczny, który za pieniądze wychodzone podczas tegorocznego ECCO Walakthonu wybuduje pastwisko dla rodziny hipopotamów.

ECCO Walkathon 2012 - 18 766 osób i łącznie 601 092 złotych na organizacje charytatywne!

Do spaceru zachęcali prowadzący imprezę Dorota Wellman i Bartek Jędrzejak, znani miłośnikom programu Dzień Dobry TVN, a do charytatywnego spaceru rozgrzewał Michał Piróg, znany szerszej publiczności jako juror programu You Can Dance. Na trasach spacerowiczów dopingowali m.in. Staszek Karpiel Bułecka, Rafał Bryndal, Dorota Gardias, Jarosław Gugała, Wojciech Jagielski, Bartek Jędrzejak, Julia Kamińska, Jarosław Kret, Tatiana Okupnik, Edyta Olszówka, Monika Olejnik, Ricky Lion, Ania Maruszeczko, Michał Piróg, Paweł Płuska, Magdalena Różczka, Tomasz Sianecki, Karol Strasburger i Dorota Wellman.  

Spacerowicze po okazaniu zakupionego wcześniej biletu otrzymali pakiet startowy, w skład którego wchodził plecak, woda, jabłko, przewodnik po trasach oraz identyfikator, na którym należało zaznaczyć organizację charytatywną, mającą otrzymać „wychodzone” przez nas pieniądze. Dokładny podział dotacji na poszczególne organizacje poznamy za około 3 tygodnie, gdy firma audytorska KPMG zliczy wszystkie wskazania na identyfikatorach.

Organizator ECCO Walkathonu zadbał też o dobrą zabawę, zarówno na miejscu imprezy jak i na trasach. Każdy, kto pojawił się w sobotę  na Agrykoli, mógł posłuchać koncertów zespołu Future Folk, Kayah i Tatiany Okupnik, a także obejrzeć prezentacje projektów zrealizowanych przez poszczególne fundacje oraz skorzystać z licznych atrakcji.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Kobiet organizator ECCO Walkathonu przygotował również specjalną niespodziankę: Trasę na Wysokich Obcasach. Wystarczyło przyjść w butach na obcasie (minimum 65 mm) i wziąć udział w rywalizacji polegającej na jak najszybszym pokonaniu specjalnie przygotowanej trasy, usytuowanej wokół Łazienek. Trzy pierwsze panie, które pokonały jako pierwsze trasę wygrały m.in. rewolucyjne buty na obcasie ECCO Sculptured! Spacer na obcasach poprowadziła Dorota Wellman  i Bartek Jędrzejak, a w rywalizacji wzięła m.in. udział Julia Kamińska. Specjalna komisja sędziowska dokonała pomiaru obcasów, kwalifikując uczestniczki do wzięcia udziału w spacerze.

Każda z Pan otrzymała numer startowy. Na Trasie na Obcasach pojawiła się plejada pań od Pielęgniarki,
po Businesswomen, czy Policjantkę, ponieważ jak wynika z raportu "ECCO w sprawie wysokich Obcasów", wszystkie kobiety kochają obcasy! Badania pokazują, że aż 90 procent Polek w wieku 20-50 lat chodzi  w butach na szpilkach!

Z całego serca dziękujemy wszystkim uczestnikom za każdy przebyty kilometr! Do zobaczenia za rok!

Zobacz, które gwiazdy pojawiły się na ECCO Walkathon 2012!


Źródło: Mat. prasowe
Dodał(a): Emilia Czaczkowska-Bołtromiuk , Poniedziałek 17.09.2012 (aktualizacja: 2012-09-17)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×