Gwiazdy popierają Manifest 5.0.: Chcemy całego życia

Zastanawiacie się o co chodzi w tym projekcie? Sprawdźcie!

Gwiazdy popierają Manifest 5.0.:Chcemy całego życia - o co chodzi?

Gwiazdy popierają Manifest 5.0.: Chcemy całego życia


Ostatnio głośno o tym projekcie nie tyle ze względu na to czego dotyczy, czy jakie gwiazdy go popierają, lecz ze względu na logo, którego wersję z edycji w 2010 roku łudząco przypomina kreacja z obecnej kampanii Onetu. Tymczasem warto zwrócić uwagę również na cel Projektu Test, ponieważ nie z darma racji już kolejną jego edycję popiera rzesza gwiazd. W tym roku chęć do zostania ambasadorami akcji potwierdzili: Grażyna Wolszczak, Ewa Kasprzyk, Lidia Popiel, Andrzej Grabowski, Tomasz Lipiński, Piotr Polk, Jacek Kawalec, Danua Stenka.

Ta kampania społeczna skierowana do społeczeństwa ma na celu pokazanie seksualności po 50-tce jako naturalnej część ich życia, dającej radość i satysfakcję jednocześnie zawierając treści profilaktyczne dotyczące bezpiecznego seksu (HIV/AIDS, STD).

#Manifest50

Wedle obiegowych opinii seksualność jest domeną ludzi młodych, a w pewnym wieku seks jest już tylko wspomnieniem. Dlatego my, osoby, które w bliższej lub dalszej przeszłości przekroczyły pięćdziesiątkę, postanowiliśmy obalić te złośliwe stereotypy. Czujemy się atrakcyjni, zdrowi i szczęśliwi. Jesteśmy dumni z naszej seksualności. Chcemy, aby dla Wszystkich w naszym wieku seks był istotnym, satysfakcjonującym i pięknym elementem życia, bez wstydu i kompleksów. Mówmy otwarcie o naszych potrzebach i fantazjach.  Dzięki temu życie będzie ciekawsze i pełniejsze.

1. Seksapil to stan umysłu.
Atrakcyjności seksualnej nie mierzy się wiekiem. Najlepszym afrodyzjakiem jest zadowolenie z życia.

2. Bliskość to więcej niż pocałunek w rękę.
Każdy lubi i powinien czasem zaszaleć.

3. Seksualność lekceważy stereotypy.
To, jak będzie wyglądało nasze życie seksualne, zależy wyłącznie od nas.

4. Z seksu się nie wyrasta.
Aktywność erotyczna nie zależy od metryki. Na czerpanie radości z seksu i odkrywanie nowych rzeczy zawsze jest właściwa pora.

5. Seks nie zna tematów tabu.
O naszych potrzebach powinniśmy mówić własnym głosem. Nic tak skutecznie nie zabija pożądania, jak lęk i kompleksy.

6. Edukacja seksualna dla zaawansowanych.
Bo na naukę nigdy nie jest za późno.

7.    Wiek nie gwarantuje bezpieczeństwa. Prezerwatywa tak.
Bezpieczeństwo nasze i naszych partnerów to gwarancja beztroskiego, udanego seksu. Prezerwatywa to nie tylko antykoncepcja.

8. Test na HIV. Każdy się testuje.
Nie ma dobrego i złego seksu. Jest tylko seks bezpieczny i niebezpieczny. Wiek nie ma tu nic do rzeczy.


Chcemy całego życia. Aż tyle i tylko tyle.

Inspiracją do stworzenia Manifestu było słynne przemówienie Zofii Nałkowskiej pt. "Uwagi o etycznych zadaniach ruchu kobiecego" wygłoszone podczas Zjazdu Kobiet Polskich w roku 1907. Młoda pisarka, przekrzykując prezydialny dzwonek i szum oburzonych głosów, domagała się "zmiany cenzusu cnoty", wyzwolenia kobiecej seksualności spod norm i zakazów społecznych. Swoje wystąpienie zakończyła słowami: "Chcemy całego życia!". Zdaniem Nałkowskiej równouprawnienie nie ogranicza się do kwestii politycznych i ekonomicznych – powinno objąć także sferę obyczajowo-erotyczną. Pisarka broniła prawa kobiet do rozkoszy. Tezy te nie straciły na aktualności. Co istotne, ich zasięg wykracza poza kontekst kobiecy. Obecnie grupą wykluczoną ze sfery erotycznej są osoby dojrzałe. Seks po pięćdziesiątym roku życia jest tematem tabu. Najwyższa pora to zmienić.

Manifest będzie znajdował się na stronie www.manifest.pl z możliwością  podpisania oraz dodania własnego postulatu. Opublikowane zostaną także podpisy Ambasadorów (1.12.2014)

Źródło: MilionKobiet.pl/ Mat. prasowe
Foto: KAPiFDodał(a): Agnieszka Pulikowska , Czwartek 06.11.2014 (aktualizacja: 2014-11-06)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×
  • Fryzury gwiazd po 50-tce

    Fryzury gwiazd po 50-tce

    Kobiety są jak wino, dlatego też mężczyźni nie pytają nas o wiek, lecz między nami kobietami można otwarcie powiedzieć kto ile ma lat, a także poszukać wśród gwiazd w konkretnym wieku… czytaj więcej

  • Gwiazdy w krótkich fryzurach!

    Gwiazdy w krótkich fryzurach!

    Ostre cięcie dodaje charakteru. Wiele gwiazd decyduje się na taką fryzurę, bo uważają ją za praktyczniejszą i mniej pracochłonną! Na premierze filmu " Żywie Biełaruś" w takiej odsłonie… czytaj więcej