Harper’s Bazaar – nowości ze świata high fashion

W połowie marca na rynku ukaże się drugi numer luksusowego miesięcznika o modzie – Harper’s Bazaar. Na okładce zdobywczyni Oscara – Anne Hathaway, a w środku m.in. wywiad z projektantem domu mody Balmain oraz autorką książki "Żony dyktatorów"- Diane Ducret. Jedną z głównych atrakcji numeru będzie niezwykły raport haute couture historia słynnej współpracy Richarda Avedona z Audrey Hepburn.

Harper’s Bazaar – nowości ze świata high fashion

Harper’s Bazaar – nowości ze świata high fashionTwarzą drugiej okładki miesięcznika jest Anne Hathaway zdobywczyni Oscara za drugoplanową rolę w filmie "Les Miserables Nędznicy" w reżyserii w reżyserii Toma Hoopera.

"Pierwsza okładka z Małgosią Belą ustawiła nam wysoko poprzeczkę. Szukając tematu kolejnego numeru wpadliśmy na wyjątkową sesję Harper’s Bazaar właśnie z Anne Hathaway. To niezwykła aktorka,  jednocześnie artystka w wyjątkowy sposób podchodząca do mody, ciekawie interpretująca aktualne trendy" - mówi Joanna Góra, redaktor naczelna polskiej edycji Harper’s Bazaar.

Wewnątrz Harper’s Bazaar na czytelników czeka obszerny wywiad z gwiazdą oraz sesja zdjęciowa. Oprócz tego prezentacja najsłyniejszych sesji Richarda Avedona i Audrey Hepburn, historia ich twórczej współpracy.

"Zawsze będę obezwładniony darem, jakim jest Audrey Hepburn przed moim obiektywem" mówił Richard Avedon.

To nie jedyne atrakcje miesięcznika. W kwietniowym numerze Harper’s  Bazaar zaprezentowane są również 24 godziny z projektantką Diane von Fustenberg, pomysłodawczynią kobiecej linii sukienek zwanych „wrap dress” eksponującej kobiece kształty oraz rozmowa z dyrektorem artystycznym domu mody Balmain – Olivier’em Rousteing’iem, który zajął miejsce mistrza Decarnina. Na łamach magazynu pojawi się także historia niebanalnej artystki o bujnym życiorysie - Florance Broadhurst, twórczyni słynnego studia ręcznie malowanych tapet. To co ją wyróżniało spośród innych projektantów to dynamiczne i rzucające się w oczy wzory. Stephan Rolland, znany francuski projektant mody haute couture opowie o blaskach i cieniach prowadzenia własnego show roomu. Kulturę reprezentuje w tym numerze znany pianista - Piotr Anderszewski oraz autorka głośnego bestsellera "Żony dyktatorów” – Diane Ducret.

Oprócz tego tradycyjnie pojawią się raporty z wybiegów, obowiązujące trendy na wiosnę/lato oraz obszerny raport haute couture. Ponadto diety słynnych modelek oraz relacja z imprezy Harper’s Bazaar.

Nowy numer magazynu Harper’s Bazaar pojawi się w kioskach już 14 marca.

Harper’s Bazaar – nowości ze świata high fashion


ŚWIAT HARPERS’A

Harper’s Bazaar swoją bogatą historią udowodnił, że jest pismem z klasą, które inspiruje i wyznacza nowe trendy. Od samego początku w amerykańskiej redakcji pracowali charyzmatyczni pasjonaci i neurotyczni geniusze – wystarczy wspomnieć Truman’a Capote'a, Charles’a Dickens’a, Virginię Woolf, Andy’iego Warhola, Salvadora Dali czy Richard’a Avedon’a. Dzięki nim każdy kolejny numer magazynu stawał się niemal kolekcjonerskim egzemplarzem.

To co wyróżnia Harper’s Baazar od innych luksusowych pism o modzie to bliskie związki ze sztuką. Na wizualną część magazynu składały się zawsze prace najlepszych ilustratorów, fotografów i malarzy. Jeden z dyrektorów artystycznych – Alexey Brodovitch mawiał, iż "myśli o magazynie jak o filmie, który musi opowiadać spójną historię" Warstwa literacka także wyprzedzała konkurencję o lata świetlne. A wszystko to z szacunku do świadomego czytelnika, który potrafi prześwietlić świat w poszukiwaniu tego, co ważne w modzie i kulturze. Nieustannie od 145 lat Harper’s Bazaar jest "skarbnicą mody, przyjemności i wskazówek", dokładnie tak jak chcieli jego założyciele – bracia Harper. Notabene od ich nazwiska wzięła się pierwsza część nazwy magazynu, drugi człon został zaczerpnięty od berlińskiego periodyka – Der Bazar, skąd na początku przedrukowywano teksty.

Wywiad z Joanną Górą - redaktor naczelną Harper's Bazaar PolskaWywiad z Małgosią Belą- gwiazdą pierwszego numeru Harper's Bazaar PolskaDodał(a): Emilia Czaczkowska-Bołtromiuk , Środa 06.03.2013 (aktualizacja: 2013-03-06)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×