Ile czasu zostało każdemu z nas? Naukowcy już wiedzą!

Czy możemy przewidzieć, jak długo będzie trwało nasze życie?

szczescielolo.jpg

Wydaje Ci się, że starzejesz się coraz szybciej, a kolejne kartki kalendarza przewracasz w zaskakującym tempie? Żyjemy w ciągłym biegu i trudno nam znaleźć czas na naprawdę ważne sprawy, a jednak mamy go więcej niż ludzie żyjący na ziemi kilkadziesiąt lat temu.Mimo że czujemy, że życie jest za krótkie, nasi przodkowie mogli jedynie marzyć o obchodzeniu 60 czy 70 urodzin. Obecnie możemy korzystać z dużo lepszej opieki medycznej niż oni, mamy również dostęp do zdrowej żywności. Warto o siebie dbać i starać się żyć jak najdłużej, istnieje jednak pewna granica, której nigdy nie przekroczymy. Niemieccy naukowcy przeprowadzili badania dotyczące długości ludzkiego życia i twierdzą, że poznali odpowiedź na nurtujące całą ludzkość pytanie: Jak dużo czasu nam zostało?

Wyniki badań są zaskakujące. Według naukowców obecnie kobiety mogą dożyć 115 urodzin! U mężczyzn jest to 114 lat. Skąd bierze się różnica między kobietami i mężczyznami? Płeć piękna jest bardziej odporna na ból, przez co lepiej znosi różnego rodzaju choroby.

Naukowcy przyznają, że granica, którą wyznaczyli, nie jest nieruchoma. Zdarza się, że niektórzy ludzie żyją dłużej niż 115 lat! Rekord padł we Francji i ustanowiła go kobieta, która umarła mając 122 lata i 64 dni. Jak przyznaje jeden z naukowców przeprowadzających badanie, dr.Eimnhal, żyjemy coraz dłużej, jednak maksymalna granica długości ludzkiego życia nie zmienia się od ponad trzydziestu lat. 

Chyba pora zacząć doceniać rzeczy, na które mamy coraz mniej czasu... 

Zdjęcie: iStock 

Źródło: cnn.com

 


Dodał(a): Alicja Bartosiak , Wtorek 12.09.2017 (aktualizacja: 2017-09-11)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
Według danych Banku Światowego i EUROSTATU średnia długość życia kobiet w Polsce wynosi 81 lat. http://www.exmetrix.com/pl/posty/kobiety-w-polsce-zyja-dluzej-jednak-zycie-przezywaja-w-gorszej-kondycji-zdrowotnej-niz-mezczyzni/
Dodano: 2017-09-14 11:41:45 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×