Jak czyścić kwiaty doniczkowe? Kilka sprawdzonych sposobów

Kilka porad, które powinna znać każda pani domu, jeśli ma kwiaty w mieszkaniu.

rosliny-domowe-jak-czyscic.jpgKwiaty doniczkowe, które miały być elementem dekoracyjnym w twoim mieszkaniu zaszły kurzem i nie wyglądają już tak pięknie, jak przy kupnie? Nic starconego. Mamy dla Was kilka ciekawych porad i sztuczek, jak skutecznie usunąć odkurzyć rośliny. Bowiem nie ze wszystkimi należy postępować tak samo. 

 Zobacz także: Jak długo przechowywać dokumenty?

Oto kilka sprawdzonych sposobów, jak pozbyć się kurzu z kwiatów doniczkowych:

  • PRYSZNIC. Wiele roślin uwielbia prysznic. Należy do nich skrętnik, peperomia, pilea i fikus Benjamina. Wstaw je pod delikatny strumień letniej wody. Jeśli nie chcesz, by woda wypłukała całe podłoże kwiatków, okręć doniczkę torebką foliową.

  • PĘDZELEK. Rośliny, których listki są pokryte meszkiem - begonie, fiołek afrykański - możesz odkurzyć za pomocą pędzelka do farb szkolnych ub takiego, którym nakładasz puder. Wystarczy delikatnymi, dokładnymi ruchami zmiatać kurz z liści. Nie stosuj wody - mogłaby sprawić, że na liściach pojawią się plamy.

  • PIWO. To sposób na pozbycie się kurzu z roślin, które mają błyszczące liście - skrzydłokwiat, szeflera. Wystarczy najtańsze piwo wymieszać z wodą w proporcji 1:1 i takim roztworem naniesionym na szmatkę wycierać liście kwiatów.

  • WODA BEZ OSADU. Jeśli nie chcesz, by na liściach kwiatów po przetarciu ich wodą zostawał biały nalot wystarczy zmienić wodę na taką, która jest pozbawiona zanieczyszczeń - najlepsza będzie destylowana lub przegotowana wcześniej i ostudzona do odpowiedniej temperatury.

  • SUSZARKA DO WŁOSÓW. Za pomocą suszarki łatwo usuniesz kurz z kaktusów, których - z wiadomych względów - lepiej nie przecierać szmatką. Suszarkę należy tylko ustawić na zimny nawiew i kontrolować jej moc.

Zobacz także: Co zrobić, żeby kwiaty dłużej stały w wazonie

Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Shutterstock


Dodał(a): Karolina Zdunowska , Poniedziałek 24.08.2015 (aktualizacja: 2015-08-24)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×