Jak dobrze wstać skoro świt? 5 sposobów na dobrą pobudkę

Wśród propozycji nie ma ani słowa o kawie!

dzien-dobry.jpgMacie problemy z porannym wstawaniem? Kto ich nie ma! Szczególnie w okresie jesienno-zimowym w każdym z nas budzi się mały (lub duży) śpioch, który najchętniej nie ruszałby się z łóżka do południa. Żeby było jak w piosence "jak dobrze wstać skoro świt", mamy dla Was 5 ciekawych pomysłów, co zrobić, żeby poranna pobudka nie była horrorem, byście z uśmiechem na twarzy rozpoczynali nowy dzień i w pełni obudzeni ruszyli do swoich codziennych obowiązków. 

 Zobacz także: Jaki masz typ charakteru?

1. WPUŚĆ TROCHĘ SŁOŃCA DO SYPIALNI

Badania przeprowadzone na belgijskim Uniwersytecie w Liege wykazały, że osoby, które budzą się wraz z pierwszymi promieniami słońca, są później lepiej skoncentrowane w ciągu dnia i wydajniej pracują. Dlatego - może nie warto na noc zasłaniać żaluzji? Przemawia za tym jeszcze jedna korzyść - te same badania wykazały, że osoby, które już o świcie widzą promienie słońca wstają bardziej wypoczęte.

Dobrze wiemy, że w okresie jesienno-zimowym ciężko o słońce, nawet jeśli będziecie mieli w domu "gołe" okna. Niemniej warto o poranku wstać do okna i zobaczyć, jak wygląda dzień. Może uda Wam się znaleźć jakieś plusy rannego wstawania?   

2. AKUPUNKTURA O PORANKU

Badania przeprowadzone przez Uniwersytet w Michigan wykazały, że kilka czułych dotyków o poranku, może sprawić, że będziesz czuła się wypoczęta i z radością rozpoczniesz nowy dzień. W tym celu należy delikatnie uciskać pięć punktów na ciele, każdy przez trzy minuty: górną część głowy, punkt między kciukiem a palcem wskazującym, punkt tuż poniżej rzepki, śródstopie i brodę. 

3. PORANNY PRYSZNIC

Stawia na nogi lepiej niż mocna kawa! Szczególnie, jeśli woda nie będzie gorąca, a letnia, chłodna, czy wręcz lodowata!

Zobacz także: Kiedy lepiej brać prysznic - rano czy wieczorem?


4. WYGINAM ŚMIAŁO CIAŁO

Po leniwej nocy, warto rozpocząć dzień od poprawienia krążenia krwi. W tym celu polecamy ćwiczenia gimnastyczne, czy - jeśli tylko masz czas - kilkanaście minut biegu. Rozgrzej swoje ciało na wyzwania czekające Cię w ciągu dnia! Oczywiście, najlepiej ćwiczy się przy dobrej muzyce! Nie żałuj sobie dobrych, energetycznych kawałków o poranku. Możesz tańczyć!

5. ŚNIADANIE!

Podstawa każdego dnia. Postaraj się niech będzie pyszne, ładne i zdrowe. Bądź dla siebie miła. W końcu coś Ci się należy od życia!

Zobacz także: Pomysły na pyszne kanapki

Jeśli wstałaś wcześnie rano i jesteś w stanie się uśmiechać to jesteś naszą bohaterką, bo ja wiadomo rady, radami, chęci, chęciami a rzeczywistość jaka jest? Sami na pewno o tym najlepiej wiecie. 

PS Jeśli macie jeszcze jakieś ciekawe pomysły, jak dobrze wstać skoro świt - czekamy na Wasze komentarze pod tekstem.  

Źródło: MilionKobiet.pl, huffingtonpost.com
Foto: Thinkstock


Dodał(a): Karolina Zdunowska , Piątek 20.11.2015 (aktualizacja: 2015-11-20)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
Gray Moka
Do pysznego śniadania polecam dodać swój ulubiony napój - kawę lub herbatę :). Po obie zapraszam do siebie - http://www.graymoka.pl/! :)
Dodano: 2016-04-23 23:06:34 Zgłoś nadużycie
Gray Moka
Do pysznego śniadania polecam dodać swój ulubiony napój - kawę lub herbatę :). Po obie zapraszam do siebie - http://www.graymoka.pl/! :)
Dodano: 2016-04-23 23:06:17 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×