Jak nie wydać fortuny na prezenty świąteczne?

Święta zbliżają się dużymi krokami, a my zaczynamy się rozglądać za prezentami. Co jednak zrobić, by nasz budżet nie skończył marnie po świątecznych prezentowych zakupach?

Jak nie wydać fortuny na prezenty świąteczne?

Jak nie wydać fortuny na prezenty świąteczne?

Czasem wydatki na świąteczne prezenty potrafią bardzo dotkliwie nadszarpnąć nasz budżet. Można jednak zastosować się do pary cennych rad i dzięki temu uniknąć problemu pustego portfela po świętach. Zatem co zrobić, by nie wydać fortuny na prezenty pod choinkę?

Zaplanuj wydatki i ilość prezentów

Zanim wybierzesz się na zakupy, dobrze przemyśl komu chcesz dać prezent. Jeśli pójdziesz kupować prezenty z listą, unikniesz bezsensownego i niepotrzebnego kupowania, a co za tym idzie, zaoszczędzisz.

Wyznacz też rozsądną kwotę, którą jesteś w stanie wydać na prezenty dla bliskich. Nie chodzi przecie o to, by specjalnie zadłużać się tylko dlatego, by kupić drogie prezenty. Trzymaj się ustalonej kwoty i nie przekraczaj jej.

 

Korzystaj z przecen i okazji

Okres przedświąteczny to czas, kiedy sklepy mocno stawiają na promocje i okazje, jednak trzeba być ostrożnym, by nie dać się złapać na pozorne świąteczne promocje. Jeśli Twoim zdaniem jakiś produkt nie jest wart swojej ceny nawet po promocji to nie kupuj go tylko dlatego, że jest na przecenie. Trzymaj się rozsądku i nie dawaj się ponieść emocjom, po prostu rób zakupy z głową.

Sprawdź i porównaj ceny w Internecie

Często jest tak, że tę samą rzecz możemy kupić w niższej cenie przez Internet, dlatego nie warto przepłacać. Jeśli zaplanujesz zakupy wcześniej, zamówione rzeczy spokojnie zdążą dotrzeć na miejsce przed świętami. Może nawet uda Ci się trafić na okazję i jeżeli zrobisz większe zakupy w jednym sklepie, nie będziesz musiała płacić za przesyłkę, a to przecież kolejna oszczędność!

pakowanie prezentów.jpg

Samodzielne pakowanie prezentów pomoże zaoszczędzić Ci pieniądze

Prezenty, które zrobisz sama

Zazwyczaj chcemy obdarować każdego, choćby małym upominkiem. Takie drobne prezenty łatwo jest wykonać samemu i wcale nie musi nam to zabierać wiele czasu.

Taki upominek nie tylko jest oryginalny, ale pokazuje także, że zależy nam na osobach, które obdarowujemy, gdyż włożyliśmy trochę pracy w to, by sprawić im przyjemność. Stworzenie drobnych prezentów w domu może być także bardzo dobrą zabawą i sposobem na relaks. 

Zobacz też: JAK NIE ZADŁUŻYĆ SIĘ PRZEZ ŚWIĘTA?

Kupione prezenty zapakuj sama

W okresie przedświątecznym w sklepach bardzo często możemy spotkać się z propozycją zapakowania prezentu od razu przy zakupie. Tak, jest to w pewnym sensie wygodne, ale zapakowanie upominków pod choinkę naprawdę nie zabiera wiele czasu, a może zajęcie się tym osobiście pomoże zaoszczędzić pieniądze. Za to co uda nam się uzbierać, można przecież kupić prezent także sobie, dlatego warto rozważyć tę opcję.

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Niedziela 07.12.2014 (aktualizacja: 2014-12-07)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
panorama
Dla mnie najważniejszym prezentem jest podarunek dla mojego dziecka. Ono najbardziej czeka na ten czas,wypatruje i przeżywa. Dlatego żeby osłodzić mu ten czas postanowiłam stworzyć wyjątkowy prezent www.listymikolaja.pl
Taki list to spełnienie marzeń,możliwośc wspominania świątecznego czasu przez długie lata.
Dodano: 2016-11-02 19:01:47 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×