Jak spienić mleko w mikrofalówce?

Żeby zrobić pyszną kawę z dużą, lekką pianką wcale nie potrzebujecie profesjonalnego ekspresu. Wystarczy mikrofalówka i słoik.

jak-spienic-mleko-w-mikrofalowce.jpg

Zawsze myślałaś, że pyszna, aromatyczna kawa z grubą, puszystą pianką z mleka jest możliwa do zrobienia tylko w ekspresie? I to tylko w takim dobrym, drogim? Mit! Okazuje się, że do zrobienia smakowitej kawy wcale nie potrzebujesz spieniacza do mleka. Oczywiście - gdyby był, byłoby super, ale jak go nie ma, to też nie szkodzi. Na wszystko są sposoby!

Zobacz także: Co mówi o tobie kawa, którą pijesz?

Mówią, że potrzeba matką wynalazków. I to prawda. Do wykonania pianki z mleka potrzebujecie tylko słoika, mikrofalów i, co oczywiste, mleka - najlepiej dość tłustego, powyżej 2% tłuszczu.

Instrukcja wykonania spienionego mleka jest prosta i zamyka się w kilku zdaniach. Wystarczy przelać zimne mleko do słoika, oczywiście nie na całą wysokość słoika a tak mniej-więcej do połowy. Wstrząśnijcie słoikiem. Jeszcze raz. Tak mocno, jakbyście robiły zawodowego drinka. Potem otwieracie słoik i wstawiacie go do mikrofalówki na 30 sekund. Czekacie cierpliwie i po tym czasie otwieracie mikrofalówkę. Spienione mleko gotowe! Możecie przelać je do kawki. 

Fajny filmik w wersji po angielsku, w którym po kolei opisane są poszczególne kroki - jak zrobić spienione mleko w mikrofalówce - zobaczycie tutaj: 

Zobacz także: Kofeina pomoże ci spalić tłuszcz?

WAŻNE: Jeśli nie macie mikrofalówki, to postępujecie podobnie, aczkolwiek odwrotnie. Najpierw podgrzewacie mleko do 60-70 stopni a potem trząsacie słoikiem.

Zobacz także: Najdziwniejsze diety świata
Źródło: MilionKobiet.pl, YouTube
Foto: Shutterstock


Dodał(a): Karolina Zdunowska , Środa 24.06.2015 (aktualizacja: 2015-06-24)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
https://instavideo-downloader.com is a social networking app which allows its users to share pictures and videos with their friends. The app can be downloaded for free from the usual app stores. You can start https://instavideo-downloader.com here.
Dodano: 2019-01-05 08:23:01 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×