Jak zrobić świąteczną choinkę z makaronu?

Świąteczne dekoracje skutecznie wprowadzają do mieszkania przytulny klimat. Sprawdźcie, jak je wykonać własnoręcznie i to na dodatek z makaronu.

Jak zrobić świąteczną choinkę z makaronu?

Jak zrobić świąteczną choinkę z makaronu?


Do Bożego Narodzenia pozostał zaledwie miesiąc, więc u niektórych już śmiało pojawiają się dekoracje, które wprowadzają świąteczny klimat. Możemy je oczywiście zakupić w sklepach, które kuszą wystawami, lecz możemy je także wykonać własnoręcznie. Jak się okazuje, jest to niezwykle proste i nie kosztuje zbyt wiele.

Jednym z pomysłów jest wykonanie choinki z... makaronu! To rozwiązanie zapewne szczególnie przypadnie do gustu osobom, które są zwolennikami ekologicznych rozwiązań. Ponadto tak zrobiona choinka może być również doskonałym prezentem dla bliskiej osoby np. na Mikołajki.

Do jej wykonania będziecie potrzebowali głównie makaronu (świderki, lub inne wzory), kartonu, który zwiniecie aby mieć podstawę, kleju, spray'u, a także ozdób do przystrojenia choinki (doskonale sprawdzą się m.in. suszone pomarańcze, anyż, cynamon, wanilia).

Jak wykonać taką choinkę? Nic prostszego. Najpierw zwijacie i sklejacie karton aby powstała baza, potem nakładacie na nią klej i od góry przyklejacie makaron. Kiedy już całość zostanie pokryta makaronem, spryskujecie ją wybranym przez siebie kolorem spray'u, odstawiacie do wyschnięcia, następnie dekorujecie według gustu.

Jeżeli chcecie komuś podarować ją jako prezent, wystarczy, że choinkę zawiniecie w przezroczystą folię, którą przywiążecie na czubku pakunku. Prawda, że proste?

Zobaczcie filmik instruktażowy:
Zobaczcie także:Źródło: MilionKobiet.pl/ domowa.TV
Foto: YouTube


Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Środa 26.11.2014 (aktualizacja: 2014-11-26)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×