Jak zrobić świąteczne ozdoby na choinkę z masy solnej?

Świąteczne ozdoby na choinkę można wykonać samemu. Świetnie nada się do tego masa solna. Zobacz jak łatwo to zrobić.

Jak zrobić świąteczne ozdoby na choinkę z masy solnej?

Jak zrobić świąteczne ozdoby na choinkę z masy solnej?

Ozdoby na choinkę nie muszą być nudne i co roku takie same. Bardzo łatwo możesz zrobić je sama i zaskoczyć wszystkich oryginalnie ubraną choinką. Wystarczy, że przygotujesz masę solną i uformujesz z niej takie kształty jakie tylko będziesz chciała.

Taka zabawa w przygotowywanie świątecznych ozdób może być świetną atrakcją nie tylko dla dorosłych, ale także dla dzieci. Co będzie Ci potrzebne do zrobienia masy solnej?

PRZYGOTUJ:

2 szklanki mąki
1 szklankę soli drobnoziarnistej
1 szklankę wody
farbki w tubce

Jak zrobić masę solną? 

Najpierw musisz wymieszać ze sobą sól i mąkę, następnie dodać wodę i rozrobić ciasto. jeśli wydaje się zbyt rzadkie, wystarczy dodać odrobinę mąki, jeśli jest przeciwnie i ciasto wydaje się bardzo twarde, dodaj odrobinę więcej wody.

Aby uzyskać różne kolory masy solnej, wystarczy wydzielić z całego ciasta odpowiedni kawałek, dodać do niego trochę farbki z tubki i wyrabiać w rękach, aż masa się zabarwi i dobrze połączy z farbką. Najlepiej robić to w rękawiczkach, by farbki nie pobrudziły zbytnio naszych rąk.

Zobacz też: PROPOZYCJE ŚWIĄTECZNYCH DEKORACJI DOMU DIY 

Tak przygotowana masa solna jest gotowa do tego, by stworzyć z niej niezwykłe ozdoby świąteczne. Po uformowaniu odpowiednich kształtów, można wykończyć ozdoby malując je farbkami. Aby utrwalić zrobione ozdoby, trzeba pozostawić je na noc, by stwardniały, lub wysuszyć je w niewielkiej temperaturze około 70 stopni w piekarniku.

Jak wykonać biało-czerwone cukierki i ciasta z masy solnej?


Zobacz też: 

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com/YouTube


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Piątek 05.12.2014 (aktualizacja: 2014-12-06)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×