Kochasz kawę? Musisz to przeczytać!

Kawa to coś bez czego niektórzy nie potrafią żyć. Oprócz walorów smakowych i zdrowotnych jest też kilka faktów, które koniecznie musisz poznać jeśli jesteś jej miłośnikiem!

Kochasz kawę? Musisz to przeczytać!

Kilka ciekawych faktów o kawie

Kawa ma właściwości nie tylko dobre dla zdrowia. Jej picie, a nawet sama legenda o tym, że jesteś jej fanem mają pewne działanie psychologiczne… Oto kilka „faktów” które koniecznie musisz poznać jeśli jesteś kawoholikiem!

1. Osoba z kubkiem kawy wygląda poważniej

Kubek kawy w naszych rękach sprawia, że dla otoczenia w którym przebywamy, wyglądamy na poważniejszych, a nawet na… bogatszych! Osoby, które Cię nie znają będą od razu zakładać, że wiesz czego chcesz. W końcu ludzie, którzy piją kawę chcą być pełni energii do działania!

2. Kawosze groźni o poranku

Zazwyczaj smakosze kawy nie lubią poranków i dopóki nie zasmakują kofeiny, lepiej nie wchodzić im w drogę, bo mogą być trochę… niegrzeczni. To przekonanie zdecydowanie budzi respekt wśród społeczeństwa i sprawia, że człowieka z kawą raczej się nie lekceważy - zwłaszcza rano.

3. Kawa na zdrowie

O tym chyba szeroko rozpisywać się nie trzeba, gdyż każdy kawoholik zna dobroczynne działanie napoju bez którego nie może żyć. Nauka to potwierdza, więc nie ma tu nad czym dyskutować. Zatem człowiek z kubkiem pysznej czarnej kawy dba o siebie i wie, co dla niego dobre!

4. Z kawą wygląda się mądrzej

W pokoju znajdują się dwie osoby, które wyglądają bardzo podobnie. Różnią się jedynie tym, ze jedna z nich trzyma w rękach kubek kawy. Która z tych osób na pierwszy rzut oka wyda nam się bystrzejsza? Tak, tak która ma filiżankę kawy. To niezwykłe zjawisko, ale o dziwo, faktycznie się sprawdza.

5. Kawa jest prawdziwym przyjacielem na… pierwszej randce

Gdy spotykasz się z kimś po raz pierwszy, zaproszenie na kolację może wydać się zbyt zobowiązujące i zwyczajnie trochę krępujące. Kawa będzie idealnym rozwiązaniem - jest niedroga i raczej niezobowiązująca. Pierwsze spotkanie zawsze niesie ze sobą zdenerwowanie i lekką niepewność. W przypadku braku wspólnych tematów znacznie łatwiej zręcznie zakończyć nieudaną randkę przy kawie niż kolację w restauracji. W przypadku, gdy randka jest udana… Cóż, kto nie chciałby wypić kolejnej porcji pysznej latte?

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.comDodał(a): Paulina Lęcznar , Czwartek 23.10.2014 (aktualizacja: 2014-10-23)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×